fit.pl
2007-09-21 00:00
Udostępnij
Kammel jedzie do domu
Trzeci odcinek „Tańca z gwiazdami” przyniósł zaskakujący werdykt widzów: nie chcemy już oglądać Tomasza Kammela! Chyba nikt się nie spodziewał, że popularny prezenter opuści tak wcześnie program. Było też i miłe zaskoczenie: cztery „dziesiątki” dla Mateusza Damięckiego i Ewy Szabatin.

Ale zacznijmy od początku. W trzecim odcinku po raz pierwszy wszystkie pary zatańczyły razem – wcześniej występowały albo znane panie albo panowie. Również po raz pierwszy oglądaliśmy dwa, a nie jak do tej pory trzy tańce. Tym razem były to jive i tango.

Pary, które w poprzednich odcinkach prezentowały tańce latynoskie, tym razem zatańczyły tańce standardowe i odwrotnie. Zmiana stylów wyszła większości na dobre. Jak choćby Adamowi Fidusiewiczowi i Alesji Surowej, których tango pozytywnie zaskoczyło samego Roberta Galińskiego. Innych sędziów chyba również, bo Adam i Alesya dostali w sumie 31 punktów, czyli więcej niż w poprzednim odcinku.

Kolejnym „standartowcem” okazał się poseł na Sejm RP Krzysztof Bosak. Jego występ był dużym zaskoczeniem. Bosak i jego partnerka Kamila Kajak zatańczyli tango, za które dostali aż 35 punktów (w tym 10 od Zbigniewa Wodeckiego). Nawet surowa Ivona Pavlović nie szczędziła tym razem komplementów: - Zatańczyłeś kawał porządnego, turniejowego tanga – stwierdziła.damiecki

Na komplementy (i dwie „dziesiątki”) zasłużyła również Halina Mlynkova, która zatańczyła z jive’a z Robertem Rowińskim. Po ich występie Piotr Galiński stwierdził: „Byłaś równorzędną partnerka swojego partnera”. To prawda. Ich jive był zatańczony lekko, zwinnie i niby od niechcenia. Jednak „najlepszym” jivem wieczoru” został okrzyknięty taniec Ani Guzik i Łukasza Czarneckiego, za który popularna „Hela” i jej partner dostali 37 punktów, w tym dwie „dziesiątki” od Beaty Tyszkiewicz i Zbigniewa Wodeckiego.

[-------]

Po zachwytach nad postępami niektórych uczestników, przyszła refleksja po występie Darii Widawskiej i Roberta Kochanka. Jive nie jest najwyraźniej ta stworzonym dla Darii. I jeszcze jedno: kto zaprojektował dla niej suknię?! Była ona doskonałym przykładem, jak można oszpecić piękną kobietę kawałkiem materiału z frędzelkami…

Jako ostatni zatańczyli ulubieńcy zarówno jury, jak i widzów – Mateusz Damięcki i Ewa Szabatin. I to było mocne zakończenie programu, bo ich tango było rewelacyjne! Po raz pierwszy w tej edycji sędziowie zgodnie pokazali cztery „dziesiątki”.

Po ocenach jury pierwsze miejsce zajmowali właśnie Mateusz i Ewa. Ostatnie, z taką samą ilością punktów, okupowali Isis Gee i Zora Korolyow oraz Jacek Kawalec i Blanka Winiarska. Jednak z programu musiał odejść trochę niespodziewanie Tomasz Kammel i Amy Bennett, bo właśnie oni dostali najmniej głosów poparcia od widzów programu i nie będą mogli zaprezentować się za tydzień ani w paso doble, ani w fokstrocie, co uczyni reszta par.

Nr
pary

Para

Punkty
sędziów

Ranking
sędziów

Ranking
widzów

Suma punktów
rankingowych

Klasyfikacja
 1 Daria i Robert 29  9 8 msc. 
 2 Jacek i Blanka   27 7 11 msc. 
 3 Halina i Robert   36 10  8 18 4 msc. 
 4  Mateusz i Ewa 40 12 12 24   1 msc.
 5 Isis i Żora  27 2 7 9 7 msc. 
 6  Rafał i Magdalena 30 6 10 16 5 msc. 
 7 Helena i Milan  29 5 3 8 10 msc. 
 8 Tomasz i Amy  29 5 1 6 12 msc. 
 9 Sandra i Michał           
 10 Krzysztof i Kamila   35 9 9 18 3 msc. 
 11 Anna i Łukasz  37 11 11 22  2 msc. 
 12  Jacek i Dominika          
 13 Justyna i Stefano   33 8 6 14 6 msc. 
 14 Adam i Alesya   31 7 2 9 9 msc. 

(KBK)
www.fit.pl