fit.pl mobile logo

Co po dietetyce? Nieoczywiste pomysły na pracę

W ostatnich latach obserwuje się rosnącą świadomość Polaków w zakresie żywienia. Powstają liczne blogi kulinarne i grupy w mediach społecznościowych gromadzące osoby odżywiające się wg określonej diety.

Popularnością cieszy się również dietetyka jako kierunek studiów. Perspektywy pracy dla absolwentów są niezwykle szerokie. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów.

Czym zajmuje się dietetyk?

Dietetyk zajmuje się tematyką związaną z żywieniem człowieka. Ma szeroką wiedzę z zakresu prawidłowego odżywiania. Pomaga nie tylko dbać o dostarczanie organizmowi odpowiednich mikro- i makroskładników. W swojej pracy może wspierać również osoby borykające się z problemem nadmiernej masy ciała, a także osoby o specyficznych wymaganiach żywieniowych: osoby chore, sportowców, młodzież, kobiety w ciąży itp. Dietetyk powinien mieć również wiedzę na temat produktów żywieniowych, gastronomii czy psychologii żywienia. Dietetycy znajdują zatrudnienie najczęściej w poradniach dietetycznych, szpitalach, placówkach publicznych, ośrodkach sportowych, a także zakładają własne gabinety. Wybór ścieżki zawodowej po ukończeniu dietetyki może być jednak znacznie szerszy.

Coach

Coraz więcej firm decyduje się na skorzystanie z pomocy dietetyków. Osoba taka może być wsparciem dla pracowników, pomagając im wprowadzać w życie zasady zdrowego żywienia. Szczególne znaczenie ma to przy pracy siedzącej, jaką wykonuje większość pracowników korporacji. Zatrudnienie dietetyka jest w takim przypadku inwestycją pracodawcy w zapobieganie chorobom u swoich pracowników, lepsze ich samopoczucie i tym samym – zwiększenie wydajności pracy. Dietetyk w firmie może być zatrudniony na cały etat, będąc stałym wsparciem dla pracowników, jak i prowadzić doraźne szkolenia lub wykłady z zakresu zdrowia i właściwego żywienia.

Influencer

W dzisiejszych czasach najpopularniejszym źródłem informacji jest Internet. Dzieląc się swoją wiedzą, np. prowadząc blog lub kanał z materiałami video, można zdobyć nie tylko dużą popularność, ale także zarobić na życie. Trudniejszą, ale i bardziej tradycyjną opcją jest prowadzenie własnego programu w telewizji, np. kulinarnego, czy praca jako dziennikarz. Wielu blogerów wydaje również własne książki – dietetyk nie powinien mieć problemu ze skomponowaniem przepisów na zdrowe, smaczne potrawy i okraszeniem ich fachową wiedzą o zdrowym żywieniu.

Dietetyk w gastronomii

W placówkach publicznych oferujących żywienie zbiorowe takich jak szkoły, szpitale czy domy opieki niezbędne jest zatrudnienie dietetyka, który opracuje jadłospis odpowiedni do potrzeb podopiecznych. Ale to nie wszystko. Dietetyk może przykładowo znaleźć zatrudnienie w restauracjach, szczególnie tych, które prowadzą działalność skoncentrowaną na określonej diecie. Popularność zdobywają również sklepy ze zdrową żywnością lub takie działy w supermarketach – tam dietetyk mógłby spełnić się w roli doradcy.

Dietetyk jako doradca

Dietetycy kojarzą nam się z osobami, które mogą pomóc nam, gdy chcemy schudnąć. Specjalista może wesprzeć wszystkich, którzy chcą zmienić swoje nawyki i dzięki diecie poprawić swoje zdrowie i samopoczucie. Mogą znaleźć zatrudnienie np. w agencji modelek, siłowni, szkole rodzenia czy przedszkolu, gdzie w atrakcyjny sposób przekażą wiedzę na temat odpowiedniego dla danej grupy społecznej żywienia dostosowanego do jej potrzeb, oczekiwań czy aktywności.

Jak widać, praca dietetyka nie musi ograniczać się do doradzania klientom – dietetyk może znaleźć pracę na różnych stanowiskach i wciąż się doszkalając, szukać coraz to nowych wyzwań.

Źródło: Wyższa Szkoła Rehabilitacji

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl