Portugalska gwiazda futbolu wsparła finansowo  leczenie chorego na raka 9-letniego chłopca. Mały pacjent madryckiej kliniki został  poddany nowatorskiej  terapii. Za wszystko zapłacił piłkarz
fit.pl
2012-06-25 00:00
Udostępnij
Cristiano Ronaldo ma złote serce
cristiano ronaldoFanki urody i talenu piłkarza mają dodatkowy powód, żeby go wielbić. Wielki gest gwiazdy nie może im umknąć.

Piłkarz, za namową swojego agenta sportowego, przelał na konto chorego na nawotwór chłopca sporą sumę pieniędzy. Chłopiec pochodzi z Wysp Kanarysjkich i jest podopiecznym Stowarzyszenia małego Dzielnego Pacjenta. Kilka lat temu zdiagnolizowano u chłopca nowotwór, który zaatakował kręgosłup. W marcu tego roku okazało się, że  choroba postępuje i są już przerzuty.

Dzięki gestowi Ronalda kilkuletni Kanaryjczyk  mógł być poddany eksperymentalnemy leczeniu. Terapia kosztuje krocie, a rodzinę chłopca nie było stać na jej sfinansowanie.

Ronaldo mógł poznać Nuhazeta osobiście. Piłkarz zaprosił go na mecz Realu Madryt - RCD Mallorca. Chłopiec dostał od Ronalda koszulkę i obietnicę poniesienia kosztów  za leczenie i rehabilitację.

www.fit.pl