Krótka, nawet 5-minutowa sesja ćwiczeń o umiarkowanej intensywności może pomóc palaczom w zerwaniu z nałogiem
fit.pl
2013-05-30 00:00
Udostępnij
Ćwiczenia pomagają rzucić palenie


Nawet krótki spacer z psem może pomóc w zerwaniem z tytoniowym nałogiem
Krótka, 5-minutowa sesja ćwiczeń o umiarkowanej intensywności może pomóc palaczom w zerwaniu z nałogiem – twierdzą brytyjscy naukowcy. Ćwiczenia łagodzą nieprzyjemne dolegliwości pojawiające się po odstawieniu tytoniu i pozwalają pozbyć się nawyku palenia

Ludzie, którzy rzucili palenie, dzięki niezbyt intensywnej aktywności fizycznej (jak np. spacerowanie), mogą wyeliminować nieprzyjemne dolegliwości, związane z zerwaniem z nałogiem. Naukowcy z University of Exeter's School of Sport and Health Sciences w Wielkiej Brytanii przeprowadzili badania pod kątem wpływu umiarkowanych ćwiczeń na takie przypadłości rozstających się z nałogiem palaczy, jak chęć sięgnięcia po papierosa, syndrom odstawienia używki i nawyki związane z tytoniowym nałogiem.

Większość przeprowadzonych przez badaczy testów wykazała że umiarkowana aktywność fizyczna łagodzi takie dolegliwości, nękające byłych palaczy, jak stres, zmęczenie, poddenerwowanie, rozdrażnienie, napięcie i problemy z koncentracją. Im dłuższe i intensywniejsze ćwiczenia, tym szybciej organizm radził sobie z symptomami odstawienia tytoniu, ale już pięć minut dziennie przynosiło efekty.

Więc jeśli jeszcze palisz, to pamietaj, że ćwiczenia pomogą ci zerwać z nałogiem.

www.fit.pl