fit.pl mobile logo

Czy wody zaskórne są zdatne do picia? Poznaj rodzaje wód ze względu na położenie!

Każdy z nas powinien codziennie wypijać ok. 2 litrów wody, ponieważ jedynie w ten sposób można zachować dobre zdrowie i samopoczucie. Znaczenie ma jednak nie tylko ilość płynu, lecz także jego jakość. Dowiedz się więcej o rodzajach wód podziemnych i sprawdź, czy wody zaskórne są zdatne do picia!

Rodzaje wód podziemnych

Typy wód występujących na naszej planecie można podzielić m.in. ze względu na miejsce występowania. Wody powierzchniowe to te występujące m.in. w jeziorach, rzekach, morzach i oceanach, a także bagnach. Charakteryzują się więc wysoką dostępnością. Reagują jednak na zmiany atmosferyczne, a także ulegają licznym zanieczyszczeniom. Z kolei te występujące pod ziemią można podzielić na cztery grupy, według głębokości, na jakiej się znajdują. Należą do nich:

 

  • wody zaskórne - potocznie nazywane są również wierzchówkami, jednak ich właściwa nazwa to wody przypowierzchniowe. Umiejscowione są dość płytko, zaledwie ok. kilkudziesięciu cm pod ziemią. Bardzo często znajdują się w obniżeniach terenu w dolinach rzecznych lub przy brzegach jezior, szczególnie po intensywnych opadach. Występująca nad nimi strefa aeracji jest wyjątkowo cienka, a często nawet nie mają jej wcale. Wody zaskórne są podatne na dobowe wahania temperatury, a przy tym ulegają zanieczyszczeniom, co sprawia, że nie są zdatne do picia. Mogą również zanikać okresowo podczas suchej pory,
  • wody gruntowe - położone są nieco głębiej niż wody zaskórne. Poruszają się pod wpływem ciśnienia, a także grawitacji. Ich poziom podnosi się w okresach opadów, a zmniejsza się w suchych, jednak odznaczają się stałą temperaturą. Często zasilają jeziora oraz rzeki. Ten rodzaj wód jest najczęściej przeznaczany do spożycia,
  • wody wgłębne - położone głębiej od gruntowych, występują pod ciśnieniem hydrostatycznym. Pokryte są nieprzepuszczalną warstwą, co zapewnia im wysoką czystość. Jeżeli wypływają samoistnie na powierzchnię, określa się je mianem wód artezyjskich. Nazwa ta pochodzi od francuskiej miejscowości Artois, gdzie odnaleziono pierwsze tego typu udokumentowane źródło. Ten typ wód również, w przeciwieństwie do wód zaskórnych, może być spożywany zarówno przez ludzi, jak i zwierzęta,
  • wody głębinowe - to najgłębiej położony typ wód. Nazywane są wodami reliktowymi, ponieważ pochodzą z poprzednich epok geologicznych. Występują pomiędzy nieprzepuszczalnymi warstwami i są bardzo silnie zmineralizowane. Są również ogrzewane przez ciepło pochodzące z wnętrza Ziemi. Są niezwykle cenne, jednak nieodnawialne.

Wody zaskórne są więc jedynymi spośród podziemnych, które zupełnie nie nadają się do spożycia. Najczęściej spożywane są natomiast wody gruntowe, czyste ekologicznie, zapewniające organizmowi doskonałe nawodnienie.

Zdrowa woda do biura i domu.

Zamawiając wodę do firmy, warto zwrócić uwagę na jej jakość, aby odpowiednio zadbać o zdrowie swoich pracowników. Jednym z najcenniejszych źródeł wody do picia jest to znajdujące się w Rzeniszowie, nieopodal Częstochowy. Wydobywana jest z niego między innymi woda Dar Natury, idealna do codziennego nawadniania. Jest chroniona przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, dzięki czemu można pić ją bez obaw. Marka Get Fresh, dystrybutor wody Dar Natury, dba również o wygodę swoich klientów. Na początek wystarczy umówić się na rozmowę z konsultantem poprzez stronę internetową, podczas której pracownik pomoże Ci wybrać idealną opcję dla Ciebie, w tym ilość dostarczanej co cztery tygodnie wody. Po podpisaniu umowy wystarczy już tylko oczekiwać na pierwszą dostawę, podczas której otrzymuje się również praktyczne i łatwe w obsłudze urządzenie.

Podobna opcja dostępna jest również dla gospodarstw domowych. Niewielkie urządzenia oferowane przez firmę można bez trudu ustawić na kuchennym blacie. Dystrybutor wody w domu to ogromna wygoda, nie trzeba martwić się o regularne zakupy wody czy noszenie ciężkich butli, a także działanie proekologiczne dzięki zmniejszeniu ilości plastikowych odpadów.

Rodzaj spożywanej wody ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Dlatego zaufaj sprawdzonej marce Dar Natury i wybierz najlepsze rozwiązanie dla swojego biura lub domu!

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl