fit.pl mobile logo

Dlaczego smartwatche pomagają w ćwiczeniach?

Smartwatch to urządzenie, które coraz częściej można zobaczyć na nadgarstkach ludzi. Nic w tym dziwnego, bowiem dobrej jakości sprzęt jest naprawdę przydatny. Niektórzy nazywają smartwatch drugim telefonem i rzeczywiście może tak być. Z pewnością jest to odpowiednie urządzenie dla tych, którzy wiedzą, iż aktywność fizyczna jest bardzo ważna i należy o nią zadbać. Dzięki smartwatchowi można zyskać w tej kwestii bardzo wiele, a więcej informacji o zaletach tego małego urządzenia znajdziesz w kolejnych fragmentach tego artykułu.

Smartwatch i ćwiczenia

Jeśli to czytasz, prawdopodobnie regularnie ćwiczyć. Wraz z rozwojem w tej kwestii, przychodzi również większy poziom świadomości. Aby trening był jak najbardziej efektywny, warto wykorzystać nowoczesne rozwiązania. Jednym z nich jest właśnie smartwatch. Ten dobrej klasy, to dosłownie szansa na lepszej jakości trening, a jak wiadomo, taki trening to także lepsze efekty. W czym smartwatch może pomóc podczas ćwiczeń? Oto kilka najważniejszych informacji na ten temat:

  • Miernik pulsu - pozwala na obserwację swojego organizmu podczas treningu, jak i w czasie codziennych aktywności. Dzięki tej funkcji można w łatwy sposób obliczyć na przykład ilość spalonych kalorii. To zaś pozwala na opracowanie odpowiedniego planu ćwiczeń, dostosowanego do możliwości organizmu i planów osoby ćwiczącej.
  • Monitorowanie snu - odpoczynek też jest ważny. To dzięki niemu człowiek rano budzi się wypoczęty i ma siłę na podejmowanie nowych wyzwań. Sportowcy to wiedzą, a smartwatch może pomóc podnieść jakość snu. Jeśli wyniki monitorowania nie będą zadowalające, można poszukać przyczyn problemów i możliwych sposobów rozwiązania. Dobry sen to lepsze funkcjonowanie organizmu w czasie dnia, lepsze samopoczucie oraz bardziej efektywny trening.
  • GPS - biegasz, jeździsz na rowerze albo podejmujesz inne aktywności sportowe na zewnątrz? Z pewnością przyda się moduł GPS. Dzięki niemu można przenalizować pokonaną trasę, jej długość oraz czas pokonywania. Takie dane są niezbędne, aby plan treningowy był odpowiednio skomponowany i przynosił pożądane efekty.

Wyżej wymienione funkcje to podstawa. Smartwatche sportowe jakie dostaniesz na zegarkicentrum.pl posiadają specjalne programy, dzięki którym aktywność fizyczna przechodzi na jeszcze wyższy poziom. Więcej informacji w kolejnym akapicie.

Tryby sportowe

Inwestując w smartwatch, który ma pomagać w kwestii aktywności fizycznej, warto przeanalizować ofertę. Jeśli ma być to inwestycja na lata, sprzęt musi być po prostu dobry i posiadać wszelkie funkcje, dzięki którym treningi będą bardziej efektywne i satysfakcjonujące. Sportowe urządzenia tego typu posiadają ciekawe opcje, takie jak:

  • Monitor braku aktywności - czasami każdemu z nas może zabraknąć motywacji. Jeśli sytuacja będzie trwała dłużej, efekty treningu mogą zostać zmarnowane. Dlatego właśnie monitor braku aktywności jest przydatny. Gdy upłynie zbyt długa ilość czasu od ostatniego treningu, smartwatch subtelnie o tym powiadomi, nawet kilka razy. Dzięki temu można poczuć wyrzuty sumienia, a te motywują do podjęcia aktywności fizycznej.
  • Pulsometr, ciśnieniomierz i pulsoksymetr - czyli opcje, które pozwalają na zachowanie bezpiecznych warunków. Łatwo jest się przetrenować, a to niesie ze sobą poważne konsekwencje. Dzięki wyżej wymienionym opcjom dostaniesz sygnał alarmowy, jeśli bezpieczny pułap zostanie przekroczony.
  • Tryby sportowe - dzięki którym można zwiększyć efektywność różnego rodzaju aktywności fizycznych.

Nie tylko dla sportu

Smartwatch może stać się drugim telefonem. To bowiem nie tylko wiele opcji sportowych, ale także inne opcje, dzięki którym można funkcjonować bardziej komfortowo. Dobrej jakości sprzęt posiada opcje takie jak budzik, odczytywanie wiadomości SMS, odbieranie i wykonywanie połączeń. Smartwatch to również możliwość sprawdzenia pogody, sterowanie muzyką, stoper, funkcja znajdź telefon czy kalendarz. Dzięki dobrej jakości urządzeniu można funkcjonować bez potrzeby wyciągania telefonu z torebki, plecaka czy kieszeni. Bardzo ciekawą opcją są smartwatche wodoodporne, które z pewnością doskonale sprawdzą się w przypadku osób, które uwielbiają podejmować wodne aktywności sportowe.

Przed dokonaniem zakupu, warto dokładnie przeanalizować ofertę. Pomocne w wyborze mogą okazać się również rankingi internetowe czy opinie innych osób. Smartwatch to rodzaj urządzenia, na którym nie warto oszczędzać. Te najtańsze opcje posiadają jedynie podstawowe funkcje, które okazują się zazwyczaj niewystarczające. Lepiej jest więc wydać więcej pieniędzy, ale cieszyć się wygodą i swobodą użytkowania smartwatcha.

Podsumowanie

Smartwatch to niewątpliwie urządzenie, które w dużym stopniu może zastąpić telefon. Jest doskonałym sposobem na efektywniejszy trening, umożliwia monitorowanie organizmu oraz postępów. Dzięki temu można ustalić taki plan treningowy, który będzie dostosowany do możliwości organizmu i przyniesie najlepsze efekty. Smartwatch przydaje się nie tylko dla osób, które cenią sobie aktywność fizyczną.

To także urządzenie doskonałe dla tych, dla których wygoda jest ważna. Dzięki temu małemu urządzeniu, nie ma potrzeby sprawdzania telefonu. Dobrej jakości smartwatch bowiem wyświetli powiadomienia, wiadomości, pozwoli na wykonywanie i odbieranie telefonów.

Takie urządzenie posiada również wiele innych opcji, w zależności od modelu. Dzięki niemu można zaoszczędzić czas, sprawdzić datę i godzinę, skorzystać z budzika czy monitora snu. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na wszelkie dostępne opcje i parametry konkretnych urządzeń. Dobrej jakości smartwatch to zakup na długie lata, warto więc zapłacić odpowiednią cenę. Pomocne mogą okazać się opinie innych oraz rankingi internetowe. Warto zapoznać się z ofertą sklepów online, ponieważ jest to jedna z najwygodniejszych opcji.

Dzięki niej można przejrzeć wiele ofert w krótkim czasie, i to z każdego miejsca na ziemi. Sklepy internetowe często również oferują atrakcyjne promocje, co pozwala nieco zaoszczędzić na zakupie smartwatcha. Należy jednak wybierać takie sklepy, które są godne zaufania i oferują produkty dobrej jakości.

 

Zobacz także inne artykuły z tego działu:

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl