Kiedyś zakrywały niemal całe ciało, następnie ewoluowały i często przestały zasłaniać cokolwiek. Dziś świat kostiumów kąpielowych jest niezwykle bogaty. Jak odnaleźć się w zalewie kostiumowych propozycji i dokonać wyboru właściwego dla swojego typu figury?
fit.pl
2011-06-15 00:00
Udostępnij
Dobierz kostium do typu figury!
Gruszka

Taki typ sylwetki charakteryzuje się wąskimi ramionami, wąską talią i szczupłymi nogami poniżej linii kolan, najbardziej rozbudowana jest w linii bioder.


Odpowiedni strój: dobrym pomysłem jest strój z figami o obniżonym stanie (mogą być o charakterze bokserek). Taki krój fig sprawia, że obwód bioder wydaje się mniejszy. Wpływa on także korzystnie na wygląd górnych partii nóg. Biustonosz na wąskich ramiączkach sprawi, że ramiona będą wyglądały na nieco szersze niż w rzeczywistości. Również poziomy wzór, na przykład marynarskie paseczki jest odpowiedni dla tego typu sylwetki – sprawi, że biust wygląda na pełniejszy.
1a1b
Kostium dwuczęściowy MAJORKA                 Kostium dwuczęściwoy JUDY

 [-------]Jabłko

Osoby o sylwetce w kształcie jabłka są stosunkowo masywne w okolicy pasa i bioder, obwód ich talii i biustu jest zbliżony, ramiona i plecy lekko zaokrąglone.


Odpowiedni strój: Dla tego typu sylwetki lepsze są nieco wyżej skrojone figi, które pozwalają na skorygowanie ewentualnego „brzuszka”. W razie potrzeby miseczki typu Push Up pomogą uwydatnić kobiece atuty. Wzory dozwolone prawie wszystkie, ale uwaga na poziome paski i duże figury geometryczne o orientacji horyzontalnej – mogą one powodować optyczne powiększenie sylwetki. 
2a2b
Kostium dwuczęściowy SAMOA Push Up    Kostium dwuczęściowy WIRGINIA[-------]

Prostokąt

Osoby o tym typie budowy charakteryzuje brak wcięcia w talii i wąskie biodra - dlatego potocznie nazywa się ten typ chłopięcym.


Odpowiedni strój:  Kobiety o tym typie sylwetki wyglądają atrakcyjnie w kostiumach jednoczęściowych.  Wbrew pozorom taki strój jest niezwykle seksowny, a mężczyźni doceniają jego sportowy charakter. Niezależnie od tego warto zwrócić uwagę na bardzo kobiece rozwiązania stosowane przez projektantów. Wycięcia na plecach, wzory podkreślające wcięcie w talii, czy miseczki Push Up to elementy, które idealnie ukrywają ewentualne mankamenty sylwetki i wydobywają z Pań to, co najlepsze. 
3a
Kostium jednocześciwoy MARGARITA  Kostium jednoczęściowy ROSANNA

 

fot. e-lady.pl
www.fit.pl