Fit Weekend w Kielcach przeszedł do historii

W miniony weekend w Kielcach nie mogło zabraknąć miłośników fitness i zdrowego stylu życia, a to za sprawą największego sportowego wydarzenia w tej części Polski – FIT Weekend 2016. W części targowej na zwiedzających czekali wystawcy z blisko 60 firm oferujących produkty i usługi dla zdrowia i urody 
fit.pl
2016-04-25 00:00
Udostępnij


Na kilku scenach trwała rywalizacja o tytuł Mistrza Polski w kulturystyce, muaythai, pole dance, Wyciskaniu Sztangi. Zwiedzający mogli podziwiać swoich faworytów w ich najlepszej formie.W szranki stanęło blisko 300 zawodowych kulturystów rywalizując w siedmiu kategoriach.Po raz trzeci w Targach Kielc a po raz pierwszy przy okazji FIT WEEKENDu rozegrano Puchar Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym. O tytuł najsilniejszego walczyło blisko 80 zawodników.Od 23 do 24 kwietnia atrakcji nie zabrakło zarówno dla aktywnych, jak i szukających motywacji do rozpoczęcia swojej przygody ze sportem. Wspólnie z siecią siłowni i klubów fitness Jatomi przygotowano Jatomi Fitness Festiwal. W programie wydarzenia znalazły się treningi z trenerami, fitness, zumba, wyciskanie sztangi, fitness na trampolinach…

Wielkie emocje wzbudził Pole Dance Show, czyli zawody w tańcu na rurze. Wydarzenie to przyciągnęło wielu widzów. Wśród startujących były zarówno panie, jak i dwóch panów. Jednym z elementów Pole Dance Show był konkurs Exotic Pole, podczas którego Panie zaprezentowały się w tańcu na rurze w szpilkach.Punktem kulminacyjnym sobotniego programu była gala MMA – Spartan Fight 3.Przez dwa do rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski Muaithai IFMA stanęli najlepsi reprezentanci tej dyscypliny.

Wielkim atutem wydarzenia była rozbudowana strefa targowa, która została podzielona na dwie strefy. W jednej części można było znaleźć ofertę sprzętu do treningu siłowego, odżywek i suplementów, artykułów spożywczych, odzieży treningowej, maszyn do treningu aerobowego i wydolnościowego oraz wiele innych akcesoriów sportowych.Druga strefa to Targi Active&Beauty, gdzie królowały produkty i usługi dla zdrowia i urody. Goście mogli wziąć udział w spotkaniach i treningach z najlepszymi trenerami fitness, uzyskać porady ekspertów żywieniowych, które połączono z warsztatami gotowania. Zwiedzający mogli również skorzystać z masaży zdrowotnych i relaksacyjnych, zabiegów wyszczuplających i ujędrniających ciało. Na stoiskach można było także poznać nowinki wśród kosmetyków ekologicznych oraz uzyskać konsultacje z zakresu kosmetyki.

Głównym celem odbywających się w miniony weekend targów była promocja zdrowego, sportowego stylu życia. Przez dwa dni hale Targów Kielce wypełniły się prawdziwymi tłumami spragnionymi wiedzy o różnego rodzaju sportach siłowych, walki, a także sposobach dbania o sylwetkę.

fot. www.facebook.com/fitweekendkielce

www.fit.pl