Najlepsi kulturyści i zawodnicy MMA na FIT Weekend w Targach Kielce

Zawodowcy - najlepsi w Polsce kulturyści, zawodnicy muaythai, MMA, pole dancerzy oraz miłośnicy sportu i zdrowego trybu życia spotkają się od 23 do 24 kwietnia w Targach Kielce podczas targów FIT Weekend. Ambasadorami targowego wydarzenia są Wojciech Pieczaba – pochodzący z Morawicy, wielokrotny Mistrz Polski w kulturystyce, brązowy medalista Mistrzostw Europy w Kulturystyce 2015 oraz Ryan Terry – fitness model, współpracujący z marką USN, Pimp my Body, Calvin Klein, Mister Świata 2010 
fit.pl
2016-04-21 00:00
Udostępnij


FIT Weekend to multisportowe wydarzenie. Zapowiada się, że będzie to największe wydarzenie tego rodzaju w południowo-wschodniej części Polski. Na zwiedzających, którzy w ten weekend odwiedzą Targi Kielce czeka wiele atrakcji między innymi: Mistrzostwa Polski w Kulturystyce, Grand Prix Fitness, Mistrzostwa Polski Muaythai IFMA, Spartan Fight 3 – gala MMA, Puchar Polski w Wyciskaniu Klasycznym Leżąc, Pole Dance Show, Exotic Show oraz targi Active & Beauty.

Zawodom sportowym będą towarzyszyły targi z zakresu sport, zdrowie i uroda. Swój udział w targach potwierdziło ponad blisko 60 firm z całej Polskie. Ekspozycja targowa będzie podzielona na strefy. W pierwszej pasjonaci kulturystyki i sportów siłowych znajdą m.in. odżywki i suplementy, artykuły spożywcze, odzież treningową, maszyny do treningu aerobowego i wydolnościowego oraz wiele innych akcesoriów sportowych. Druga strefa zarezerwowana jest dla Targów Active&Beauty, gdzie zakrólują produkty i usługi dla zdrowia i urody.Główne punkty sportowego programu:

Mistrzostwa Polski Kobiet, Mężczyzn i Par w Kulturystyce oraz Grand Prix Fitness 

Na scenie o tytuł najlepszego powalczą zawodowi kulturyści i kulturystki. To już nie początkujący zawodnicy - dla nich kulturystyka to już zdecydowana część sportowego życia. Po raz kolejny będzie to najbardziej prestiżowe widowisko kulturystyczne w Polsce. W tym roku do udziału w mistrzostwach zgłosiło się ponad 300 zawodowych kulturystów.

- Po raz kolejny wielki sport zawita do Kielc, a gwoździem tej imprezy będą Mistrzostwa Polski w Kulturystyce, połączone z Grand Prix w Fitness, na którym pojawią się gwiazdy Mistrzostw Polski w Fitness, rozgrywanych tydzień wcześniej w Białymstoku. Będzie okazja do wielu emocjonujących rewanżów na szczycie – mówi Andrzej Michalak, prezes PZKFiTZ, główny organizator mistrzostw. - Tym razem zawody nie będą rozgrywane na – zbyt już ciasnej – Sali Widowiskowej, ale na wielkiej Hali Targowej, na specjalnie wybudowanej scenie, otoczonej siedzeniami dla kibiców. Zupełnie nowa jakość w naszych sportach sylwetkowych! Jak na Arnold Classic Europe. To trzeba zobaczyć! – dodaje.

Rywalizacja na scenie rozpocznie się w sobotę o godz. 09:30 i będzie prowadzona wblokach konkurencji: eliminacje – półfinały – finały. Aby oba dni były tak samo interesujące, część kategorii z poszczególnych konkurencji będzie rozegrana w sobotę, a pozostałe – w niedzielę. W niedzielę dojdzie też do superinteresującej rywalizacji w open, a także do walki w specjalnych rundach eliminacyjnych o miejsca w reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy (Santa Susanna, 4-9 maja).

Zawodnicy będą walczyć o tytuł najlepszego w konkurencjach: kulturystyka klasyczna mężczyzn, kulturystyka ekstremalna, Pary mieszane, bikini fitness, fitness sylwetkowe, fitness plażowe mężczyzn, etc.

Spartan Fight 3 - Gala MMA

MMA - mieszane sporty walki. Rywalizacja, siła i sportowy hart ducha… walki w formule MMA budzą wiele emocji. Na oktagonie w Targach Kielce żadna walka nie będzie przypadkiem, a do rywalizacji wybrano najlepszych zawodników.

Karta Walk:
MMA 77kg: Artur Pawlak (Polska) VS Marcin Pawłowski (Polska)
MMA 70kg: Paweł Domagała (Polska) VS Marcin Skalik (Polska)
K-1 71kg: Krzysztof Mariańczyk VS Grzegorz Siedlarz
MMA 77kg: Karol Szałowski (Polska) VS Mykhola Hrynchok (Ukraina)
MMA 66kg: Kamil Selwa (Polska) VS Igor Sogor (Ukraina)
MMA 93kg: Łukasz Kapsa (Polska) VS Denis Górniak (Polska)
K-1 62kg: Andrei Kedves (Chorwacja) VS Lukáš Mandinec (Słowacja)
MMA 70kg: Alan Langer (Polska) VS Michal “Moneyman” Mokry (Słowacja)

Rozkład jazdy Spartan Fight 3:
22.04.2016 – piatek/friday:
14:30 – oficjalny trening medialny
16:30 – oficjalne ważenie zawodników
Miejsce: Targi Kielce, ul. Zakładowa 1, sala sigma

23.04.2016 – sobota/saturday:
Hala główna na targi będzie otwarta od godziny 10:00, natomiast wpuszczanie kibiców na gale zacznie się od godziny 18:30.
20:00 – Uroczyste otwarcie gali

Organizatorem Gali MMA jest Spartan Fight. Wydarzenie będzie transmitowane online przez Sport Club i Sport Fight.


Mistrzostwa Polski Muaythai IFMA

Czołówka polskich zawodników i zawodniczek w kategorii junior i senior. Ostatnia eliminacja do Mistrzostw Świata w Szwecji. To w Kielcach zostanie podjęta finalna decyzja, kto z tej szerokiej kadry pojedzie do Szwecji. Poziom rywalizacji będzie wysoki!

Wydarzeniu będzie towarzyszył punkt doradczy stworzony z lokalnym ośrodkiem leczenia uzależnień. W takich punktach będzie można skorzystać z porad ekspertów, jak zapobiegać i pomóc młodym kiedy popadną w nałóg, a to w ramach kampanii społecznych “Muaythai przeciwko narkotykom” i “Sport to Twój Gang” prowadzonych przez Polski Związek Muaythai.

Kielecki klub Sekcja Sportów Walki KLINCZ jest oficjalnym organizatorem Mistrzostw Polski Muaythai IFMA.

Puchar Polski w Wyciskaniu Leżąc Klasycznym

Już po raz trzeci w Targach Kielce zawodnicy powalczą o tytuł Najlepszego Zawodnika, czyli w tym przypadku najsilniejszego. Wyciskanie Klasyczne Leżąc, czy inaczej wyciskanie sztangi leżąc to jeden z bojów w trójboju siłowym. Podczas ubiegłorocznej edycji Pucharu Polski, który miał miejsce w Centrum Kongresowym Targów Kielce ustanowiono kilka rekordów. W tym roku o tytuł najsilniejszego powalczy 80 zawodników.

Pole Dance Show 2016

Najbardziej widowiskowe, Ogólnopolskie Zawody w Pole Dance. Z pierwszego etapu konkursu komisja wybrała ścisłe grono ponad 50 pole dancerów, którzy 23 kwietnia 2016 r. zaprezentują się na fitweekendowej scenie. Zawody odbywają się w pięciu kategoriach: juniorzy, kobiety solo – profesjonalistki, kobiety solo – amatorki, mężczyźni solo, duety/grupy. Organizatorzy, My Way Pole Dance Studio oraz Targi Kielce, nie tworzą sztywnych zasad, ani nie wymagają konkretnych figur. Liczy się kreatywność i artystyczna strona występu. Zadaniem każdego zawodnika jest zaprezentowanie własnego show. W komisji konkursowej zasiadają międzynarodowe gwiazdy pole dance: Natalia Tatarinsteva, Valeria Bonalume, Vecislavs Ruza.

- Odczarowujemy trochę opinię, że pole dance to klubowa sztuka uwodzenia. Klasyczny pole dance to wymagający sport – siła, jaką trzeba wypracować kilkunastogodzinnymi treningami. To będzie można zobaczyć podczas Pole Dance Show – mówi Marta Janda, właścicielka My Way Pole Dance Studio i organizatorka pucharu. – Idąc jednak z duchem czasu postanowiliśmy rozszerzyć formułę Pucharu. W niedzielę, 24 kwietnia w zawodach EXOTIC Show zobaczymy pole dancerki prezentujące się w kategorii exotic. Tutaj jest miejsce na podkreślenie bardziej zmysłowej formy tańca na rurze. Będzie to połączenie kobiecości i seksapilu w dobrym guście – tłumaczy Marta.

Podczas EXOTIC Show zaprezentuje się 20 pań. Charakterystyczną cechą tej kategorii jest fakt, że panie tańczą w szpilkach. Co podkreśla finezyjny charakter wydarzenia.


FITNESS, trampoliny, workout… atrakcji nie zabraknie


Strefa Workoutu będzie miejscem, gdzie w akcji zobaczymy sportowych akrobatów, którzy zaprezentują swoją siłę i wytrzymałość unosząc się na drążkach i rurkach. Chodzenie w powietrzu i wiele innych figur zapierają dech w piersiach niejednego oglądającego.

A dla chcących zażyć odrobinę ruchu na małych scenach będą czekali instrukturzy prowadzący miedzy innymi Jatomi Fitness Festiwal, maraton fitness, Fitness na trampolinach, etc.

Aktywnie, zdrowo – po prostu FIT

W ramach FIT Weekend odbędą się również targu Active&Beauty. Oferty firm na Targach Active&Beauty to jedna strona medalu. Warto zwrócić uwagę na program warsztatów i szkoleń. W sobotę, 23 kwietnia, blogerka Paulina Czarszka zdradzi sekrety produkcji domowych kosmetyków. Od czego zacząć? Jak przygotować domowy krem? Jakie składniki dobrać do swojej cery? To wszystko będzie przedmiotem warsztatów. Dodatkowo przez cały czas trwania targów będzie można skorzystać z porad Pawła Widulińskiego, kreatora sylwetki.

Łączymy sportowe środowisko

Ambasadorzy już zapraszają do wzięcia udziału w wydarzeniu. Ale nie tylko oni. Kieleckie środowisko sportowe również włączyło się w promocję FIT Weekendu. Wideo zaproszenia nagrali między innymi, zawodnicy VIVE Tauron Kielce, Korony Kielce i Effectora Kielce.

Bilety można zakupić online przez stronę FIT Weekend lub w kasach. Koszt biletu 30 zł. Osobno biletowane są Gala Spartan Fight 3 oraz strefa VIP Pole Dance Show.

Zapowiada się, że w kwietniu Kielce staną się sportową stolicą Polski.

Śledźcie nas na www.fit-weekend.pl oraz na www.facebook.pl/fitweekendkielce

FIT Weekend 2016 - to trzeba przeżyć!

www.fit.pl