Cage fitness – niecodzienny trening fitness

W Stanach Zjednoczonych z minuty na minutę rośnie liczba fanów Cage fitness, systemu treningowego, który łączy w sobie trening sprawnościowy i trening sztuk walki. Czy cage fitness zdominuje również Polskę?  
fit.pl
2012-07-25 00:00
Udostępnij
Cage fitness – niecodzienny trening fitness
Nazwa cage fitness wywodzi się od słowa cage, czyli klatka. W MMA jest to ośmiokątny ring, na którym odbywają się walki. I właśnie z MMA cage fitness najwięcej czerpie. Trudno zresztą się dziwić, gdyż system treningowy został opracowany przez zawodnika MMA, Matta Hughesa.

Trening cage Fitness trwa zaledwie 30 minut, ale jest na tyle skuteczny i efektywny, jak godzinny trening. Trening składa się z pięciu 5-minutowych rund. Pomiędzy nimi następuje jednominutowa przerwa. Oczywiście trening rozpoczyna się rozgrzewką. Każda runda poświęcona jest ćwiczeniom na inną partię ciała.

Ćwiczenia mają charakter interwałowy i obejmują tradycyjne ćwiczenia, jak na przykład przysiady. Każda runda kończy się serią ćwiczeń wykonywanych z pomocą worka treningowego.

Cage fitness może trenować każdy, niezależnie od wieku, kondycji czy poziomu sprawności. Nie ma również przeciwwskazań do stosowania programu przez kobiety. Instruktor dobiera obciążenie do indywidualnych możliwości ćwiczącego.

Cage fitness to świetne zajęcia dla tych, którzy chcą zadbać o kondycję i sylwetkę. Trening zapewnia spalenie dużej ilości kalorii. Mimo że ćwiczenia nie trwają długo, to jednak są bardo efektywne. Uczestnicy tych zajęć bardzo szybko tracili zbędne kilogramy, a ich ciała stawało się jędrne i wysportowane.

Cage fitness w ciągu dwóch lat od premiery rozprzestrzenił się do 280 klubów fitness, a liczba entuzjastów tego systemu treningowego wciąż rośnie.

www.fit.pl