Forum Zdrowia Seniora odbędzie się 7 kwietnia 2016 r. w Warszawie.  
fit.pl
2016-04-01 00:00
Udostępnij


Forum jest skierowane do osób, które pracują z osobami starszymi lub myślą o podjęciu takowej pracy. Do realizacji programu zaprosiliśmy osoby i instytucje z dużym doświadczeniem w pracy z seniorami.

Robert Kadej, kierownik Zespółu Realizacji Polityki Senioralnej z Urzędu m.st. Warszawy omówi temat polityki senioralnej, opowie na przykładach w jakim zakresie samorząd może wesprzeć działania prosenioralne. Dowiemy się także jak można współprcować z samorządem przy realizacji programu “Aktywny Warszawiak”.

Przemysław Wiśniewski, Prezes Fundacji Zaczyn, omówi korzyści zgłoszenia swojej działalności do programu „Miejsca Przyjazne Seniorom“ a Łukasz Salwarowski, Prezes Stowarzyszenia MANKO omówi korzyści ze zgłoszenia się do „Ogólnopolskiej Karty Seniora“.

Dr Dariusz Włodarek , Kierownik zakładu dietetyki SGGW,przybliży zagadnienia związane z prawidłowym odżywianiem osób w podeszłym wieku, a dyplomowany terapeuta i specjalista rehabilitacji - Agata Biernat omówi temat metod pracy z seniorem oraz charakterystycznych grup ćwiczeń dla osób starszych.

Wśród zaproszonych gości specjalnych Forum są pani Danuta Szaflarska, pani Jolanta Kwaśniewska, Prezeska Fundacji Porozumienie Bez Barier oraz pan prof. Bolesław Samoliński, eksper w dziedzinie zdrowia publicznego oraz założycie Fundacji Na Rzecz Zdrowego Starzenia Się. Dyskusję z naszymi gośćmi poprowadzi znana dziennikarka telewizyjna i producent audycji społeczno-publicystycznych - Anna Mentlewicz.

Zapraszamy instruktorów fitness, trenerów personalnych, instruktorów tańca, dietetyków, coach`ów zdrowia, którzy swoją pasją chcieliby zarażać osoby 50+ do podejmowania aktywności sportowej. Udowodnimy, że seniorzy to wdzięczni i lojalni klienci, a praca z seniorem to wspaniałe doświadczenie.

Forum Zdrowia Seniora
7 kwietnia 2016 r
Biblioteka Narodowa, Warszawa
www.DzienZdrowia.pl


Organizator: Fundacja Zdrowie poprzez Sport
Współorganizator: Stowarzyszenie MANKO 

www.fit.pl