Każda kobieta pamięta o tym, aby dobrać do ćwiczeń odpowiednie buty i strój. Jednak wiele pań zapomina jak ważny jest dobór odpowiedniego biustonosza sportowego, zapewniającego komfortowy trening
fit.pl
2011-06-08 00:00
Udostępnij
Inteligentny biustonosz dla aktywnych
biustonosz2- Aby ćwiczyć bezpiecznie i skutecznie, trzeba pamiętać o biuście. Bo tak na prawdę kobiety lubią się ubrać w ładne, kolorowe ciuchy, ale zapominają, że pod spodem jest zwykły biustonosz, który nie zawsze pozwala im komfortowo wykonać to, co sobie zaplanowały podczas treningu – przekonuje Ewelina Naumnik.

Stanik sportowy powinien ciasno opinać piersi, ale nie żebra, w przeciwnym wypadku nie będziemy mogły swobodnie oddychać. Powinien idealnie przylegać do piersi, nie ma mowy o odstawaniu, marszczeniach, wybrzuszeniach itp. Ramiączka natomiast muszą być na tyle szerokie, aby nie obcierały ramion pod wpływem ciężaru, który mają dźwigać. Najlepsze tkaniny, z których stanik sportowy powinien być wykonany to nylon i lycra, które umożliwiają oddychanie skórze, cała wilgoć powinna odparowuje, ze względu na wydzielanie się potu, na zewnątrz, poza ubranie, a nie w nie.

Wiele pań, zwłaszcza uprawiających jogging, korzysta z pomiaru tętna. Do tej pory musiały zaopatrywać się w specjalne urządzenia, nie zawsze zapewniające komfort ćwiczeń. Dlatego też, z myślą o aktywnych kobietach, na rynku pojawił się profesjonalny biustonosz sportowy z mocowaniem systemu HRM - Compression Bra.

- To jedyny obecnie dostępny na rynku biustonosz, który ma możliwość dopięcia do paska, podtrzymującego biust, systemu HRM, który umożliwia mierzenie funkcji życiowych podczas treningu – podkreślała podczas tragów Fit Expo Ewelina Naumnik z Pure Lime – Dzięki temu ten trening jest skuteczniejszy, wygodniejszy i bezpieczniejszy dla samych kobiet – dodała.

Biustonosz sportowy został dodatkowo wyposażony w elastyczny pasek z wbudowanym wewnątrz czujnikiem tętna. Nadajnik rytmu serca może być bezpośrednio podłączony do biustonosza, który następnie bezprzewodowo przesyła dane do cyfrowego system pomiarowego zamontowanego w urządzeniach na siłowni, w zegarku lub nawet w telefonie komórkowym.

Nowy biustonosz sportowy jest kompatybilny ze wszystkimi, mocowanymi na zatrzaski nadajnikami rytmu pracy serca.

Możliwe jest również korzystanie z aplikacji mobilnych pomiarów rytmu serca z inteligentnym biustonoszem.

Dzięki temu biustonoszowi kobiety mogą teraz ćwiczyć efektywniej i bezpieczniej, zachowując przy tym kobiecy wygląd.

Elastyczny element biustonosza i czujnik tętna, wykonane są z bardzo miękkiej, wygodnej tkaniny, która delikatnie dopasowuje się do ciała. Model Compression Bra HRM doskonale utrzymuje kobiece piersi podczas aktywności fizycznych, oddziela je i jednocześnie dociska. Szeroki pas w obwodzie i regulowane ramiączka gwarantują solidne podtrzymanie biustu. Bezszwowe, formowane termicznie miseczki, chronią piersi przed otarciami. Compression Bra HRM wykonany jest z przyjemnej i wytrzymałej tkaniny Coolmax, która znakomicie leży oraz odprowadza wilgoć na zewnątrz pozostawiając skórę chłodną i suchą. Tkanina nie odkształca się, jest łatwa w pielęgnacji.

Compression Bra HRM może być używany do wszelkiego rodzaju aktywności fizycznych takich jak np. bieganie, fitness, taniec czy jazda konna.

www.fit.pl