Ładna bielizna to za mało, żebyś dobrze się w niej czuła, zwłaszcza jeśli mowa o biustonoszu
fit.pl
2009-08-19 00:00
Udostępnij
Jak kupić odpowiedni biustonosz
Wygodny, we właściwym rozmiarze i kupiony zgodnie z przeznaczeniem (sportowy, push up itp.) to podstawowe warunki jakie musi spełniać dobry biustonosz.


Odpowiedni stanik to taki, który zapewni poczucie komfortu naszym piersiom, a nam dobre samopoczucie. Zły stanik może prowadzić do bólów kręgosłupa, a nawet deformacji piersi.


Jak pokazują statystyki niewiele kobiet nosi dobre staniki, ponieważ nie znają podstawowych zasad jakimi należy się kierować przy jego wyborze. Niektóre z nas kupują „oczami”, wybierając stanik, który im się podoba (kolor, koronki, kokardki itp.), nawet ich nie mierząc.


Kobiety narzekają na swoje piersi, głównie na ich wielkość i kształt. Niezadowolenie to wynika przeważnie z noszenia stanika, który jest źle dobrany do kształtu i rozmiaru naszych piersi. A przecież obie rzeczy można sprytnie poprawić właśnie biustonoszem. Od stanika zależy jak będą się prezentować one i cała sylwetka. Dobry stanik ma za zadanie korygować kształt biustu, modelować, przytrzymywać i stabilizować go.

[-------]


Dobry stanik musi być we właściwym rozmiarze. Przy wyborze nowego stanika niezbędna jest znajomość wymiarów takich jak: obwód pod biustem, obwód biustu i wielkość miseczki. One plus obowiązkowa przymiarka gwarantują udany zakup bielizny.


biustonoszRadzimy jak wybrać dobry stanik!


Musisz znać:


1.Obwód pod biustem. Pamiętaj, że obwód mierzymy na wydechu centymetrem krawieckim.
2. Obwód w biuście. Mierzymy w staniku zawsze na wysokości sutków.
3. Miseczkę ustalamy się poprzez odjęcie obwodu biustu od obwodu pod biustem. Ich różnica to rozmiar miseczki tj.:


A - 12 cm
B - 14 cm
C -16 cm
D - 18 cm
E - 20 cm
F - 22 cm
G - 24 cm


Te podstawowe informacje wystarczą by wybrać dobry stanik. Pamiętaj, by nie kupować nigdy biustonosza na pamięć. Każda firma może mieć trochę inną rozmiarówkę lub numerację. Przed każdym zakupem lepiej zawsze się zmierzyć. Jeśli wybierzesz się do prefesjonalnego sklepu bieliźniarskiego możesz liczyć na fachową pomoc sprzedawcy.

www.fit.pl