fit.pl mobile logo

Jak wybrać trenera personalnego?

Trening z osobistym trenerem przestał być ekstrawagancją dla vipów i gwiazd show biznesu. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług „zawodowca”, z którego pomocą droga do formy i wymarzonej sylwetki jest bez wątpienia prostsza i krótsza. Ale jest jeden warunek. Trener musi być zaangażowanym profesjonalistą. Jak takiego rozpoznać i czego powinniśmy oczekiwać?

Trener personalny - jak wybrać?

 

Trenerów personalnych jest na rynku coraz więcej. Wystarczy zapytać w swoim klubie fitness albo poszukać w internecie. Tylko jak dokonać właściwego wyboru, kiedy na hasło „trener personalny Warszawa” pojawia się ponad 300 tysięcy wyników? Skąd wiedzieć, że człowiek któremu powierzamy swoje ciało, czas i pieniądze, doprowadzi nas do wymarzonego celu?

„Ćwiczenia z dobrym trenerem personalnym to gwarancja sukcesu – trening „szyty na miarę”, kontrola wykonania, określenie celów i motywowanie.  Ale to również koszt, jednorazowo niejednokrotnie przekraczający cenę miesięcznego karnetu do klubu. Dlatego wybieraj starannie, a  rozmawiając z trenerem od początku nie bój się pytać i wymagać. To nie ma być osoba od liczenia powtórzeń, ale ktoś kto przeprowadzi cię przez cały proces, pomoże ukształtować odpowiednie nawyki, zadba o detale.” – mówi Michał Kowalski, trener i manager w sieci klubów CityFit.

Teoretycznie najlepiej zgłosić się do osoby poleconej przez kogoś, kto wcześniej ją sprawdził. Ale nie zawsze, bo przecież każdy z nas ma inne potrzeby i preferencje, choćby osobowościowe. Dlatego zawsze poświęćmy czas na solidną rekrutację.

„Zaproponuj trenerowi spotkanie. Ale niech to nie będzie rozmowa na bieżni czy w korytarzu klubu, gdzie panuje gwar, a trener jest na swoim terytorium. Zadbaj o komfortowe warunki, głównie dla siebie. Wybierz spokojne miejsce, w którym to ty będziesz czuć się dobrze i będziesz mógł skupić się na rozmowie.” – radzi Michał Kowalski.

O czym rozmawiać? Po pierwsze o jego kwalifikacjach i doświadczeniu. Nie chodzi jednak o to, aby trener wyrecytował nazwy ukończonych kursów i posiadanych certyfikatów (które zapewne i tak niewiele ci powiedzą), ale aby wyjaśnił, jak one wpłynęły na jego rozwój. Co dzięki nim umie, a idąc dalej, jak ty możesz na tym skorzystać. Pytaj o liczby i szczegóły. Od jak dawana zajmuje się prowadzeniem treningów osobistych? Ilu osobom pomógł i jak? Czy był ktoś, kto miał podobne wymagania treningowe jak ty? Jak wyglądała ta współpraca, czy cele zostały osiągnięte i w jakim czasie? Opowiedz również o swoich potrzebach i upewnij się, że trener je rozumie i „ma na ciebie pomysł”.

Kolejna sprawa to warsztat pracy trenera. Jak wygląda jego zaangażowanie na poszczególnych etapach? Czy będzie określał cele? Jak będzie monitorował wyniki? Czy i jak często będą prowadzone testy i pomiary? Jeżeli znasz swoje słabe punkty (np. wieczorne podjadanie albo słomiany zapał), zapytaj jak trener zamierza sobie z nimi poradzić.

Według Michała Kowalskiego jednym z najważniejszych aspektów treningu personalnego jest motywowanie. Dlatego dowiedz się, jak trener dba o swoich podopiecznych w tym zakresie – nie tylko na początku, ale również wtedy, gdy minie pierwsza ekscytacja.

Sukces całego procesu w dużym stopniu zależy od dobrze przeprowadzonej diagnozy wstępnej i musisz mieć absolutną pewność, że twój trener podchodzi do niej z odpowiednim zaangażowaniem. W klubach sieci CityFit trenerzy personalni posługują się specjalnym formularzem, w którym odnotowywane są dane dotyczące wyjściowego składu ciała trenującego, jego stanu zdrowia, stylu życia, nawyków żywieniowych, nałogów itd. Trener zapisuje w nich również cele treningowe, spodziewane rezultaty określone w czasie (czyli co chcecie osiągnąć i kiedy) oraz informacje dotyczące motywacji (jak ważny jest dla ciebie cel, dlaczego dotąd się nie udawało itd.).

„Dzięki temu mamy komplet informacji o trenującym i jesteśmy w stanie nie tylko przygotować właściwy trening, ale również określić cele, tak aby były realne i zgodne z jego oczekiwaniami. Wiemy również jak go skutecznie motywować oraz przed jakimi błędami chronić – nie tylko w klubie, ale przede wszystkim poza nim.” – tłumaczy ekspert CityFit.

Wybór może być czasochłonny. Ale jeżeli wybierzesz właściwie, otrzymasz wsparcie, przy którym droga do wymarzonej sylwetki będzie prostsza niż kiedykolwiek.  

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
kemor1990

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl