fit.pl mobile logo

Jaki kierunek studiów połączyć z dietetyką?

Dietetyka jest kierunkiem, który w ostatnich latach zdobywa popularność z wielu powodów. Duży wpływ ma tutaj m.in. moda na zdrowe odżywianie. Aby dietetycy mogli jednak edukować społeczeństwo i pomagać im w codziennych zmaganiach z pokusami, muszą sami kształcić się niemal całe życie. Pomagają w tym kursy, szkolenia, konferencje, ale również ukończenie drugiego kierunku studiów. Jakie propozycje są najciekawsze?

Turystyka i rekreacja

Jest to jeden z najpopularniejszych kierunków w swojej kategorii (medyczne i o zdrowiu) według rankingu Perspektyw 2016. Daje duże możliwości rozwoju i kształcenia w różnych obszarach, zwłaszcza dziś, kiedy granice są otwarte, a podróżowanie w różnych celach jest dla większości z nas niemal oczywistością.

Kierunek turystyka i rekreacja to studia z przyszłością przede wszystkim, jeśli kandydat chce być:

  • menedżerem obiektów hotelarskich czy gastronomicznych,
  • pracownikiem biura podróży,
  • organizatorem wyjazdów biznesowych czy turystycznych,
  • rezydentem biura podróży za granicą,
  • przewodnikiem, animatorem wycieczek, pilotem.

Jak turystyka i rekreacja ma się do dietetyki?

Zadowolone z tego wyboru będą przede wszystkim osoby, które chcą łączyć swoją pasję z chęcią współpracy z obiektami gastronomicznymi. Coraz więcej restauracji, hoteli czy pensjonatów (zwłaszcza tych mniejszych) chce kierować swoje usługi do wąskich grup odbiorców, np. nastawionych na zdrowe żywienie. Istnieją już ośrodki, gdzie przykłada się ogromną wagę do pochodzenia składników, zdrowych posiłków i układania dobrze zbilansowanej diety, także dla gości z problemami żywieniowymi.

 

Jak wybrać najlepszy ośrodek kształcenia?

Warto sprawdzić, jakie uczelnie wyższe (prywatne i publiczne) oferują kierunek turystyka i rekreacja. Warszawa wydaje się jednym z bardziej popularnych wyborów, ponieważ właśnie tutaj jest sporo możliwości, jeśli chodzi o szkolenia, praktyki, staże. Studia na kierunku turystyka i rekreacja w Warszawie dają szansę, by odkrywać nowe miejsca w gastronomii, kuchnie z całego świata oraz doskonałe restauracje czy hotele, które powstają jak grzyby po deszczu. Warto np. sprawdzić turystykę i rekreację – studia na AFiB Vistula, gdzie studenci mogą uczyć się umiejętności praktycznych na wyjazdach czy stażach.

 

Ochrona zdrowia

To kolejny popularny kierunek w swojej kategorii, który doskonale pasuje do studiów dietetycznych. Chociaż dużo bardziej związany z administracją i z pozoru ma niewiele wspólnego z dietetyką, warto rozważyć tę propozycję. Badanie CBOS „Zdrowie i prozdrowotne zachowania Polaków” z października 2016 roku wyraźnie wskazało, że zdrowe odżywianie w największym stopniu przyczynia się do poprawy zdrowia i ludzi według badanych. Dopiero w drugiej kolejności znalazły się regularne wizyty u lekarza oraz unikanie sytuacji nerwowych, stresowych. Co to oznacza?

Mając wpływ na kształtowanie się zachowań prozdrowotnych społeczeństwa, można odczuć dużą satysfakcję z wykonywanej pracy, zwłaszcza gdy ma się do tego odpowiednie kwalifikacje. Absolwenci ochrony zdrowia mogą pracować między innymi w ośrodkach pomocy społecznej czy administracji. W połączeniu z dietetyką daje to mocne podstawy do tego, aby wdrażać zmiany, np. pracując w instytucjach i jednostkach ochrony zdrowia. Perspektywy zawodowe zatem są, zwłaszcza podczas studiowania w dużych miastach, dlatego warto przy wyborze kierować się również dostępnością placówek, gdzie można robić praktyki czy staże.

 

Kierunki związane ze sportem

Sport to nieodłączna część zdrowego trybu życia i uzupełnienie dobrze zbilansowanej diety, dlatego warto rozważyć studiowanie takich kierunków jako świetne połączenie właśnie z dietetyką. Nie tylko wychowanie fizyczne, ale studia na kierunku trenera personalnego mogą być doskonałym uzupełnieniem wiedzy o żywieniu. Oczywiście należy mieć pewne predyspozycje, ponieważ zwykle wymagane jest zdanie egzaminów sprawnościowych, ale jeśli kandydat pasjonuje się zdrowym stylem życia i sam postępuje według tych zasad, będzie to dla niego tylko sama przyjemność.

Od kilku już lat obserwujemy swego rodzaju modę na „bycie fit”, a znani nam wszystkim trenerzy zalewają nas motywującymi zdjęciami, postami w mediach społecznościowych czy filmikami. I choć wielu z nich ma rzeszę fanów, nie każdy ma odpowiednie kwalifikacje, aby móc kompleksowo pomagać swoim widzom. Dzięki ukończeniu dietetyki i kierunku związanego ze sportem można mieć pewność, że wiedza i doświadczenie w zakresie zdrowych nawyków pomogą stać się specjalistą w tym obszarze.


http://www.perspektywy.pl/RSW2016/ranking-kierunkow-studiow/kierunki-medyczne-i-o-zdrowiu/opis-obszaru

http://www.cbos.pl/SPISKOM.POL/2016/K_138_16.PDF

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
gosia

ZASTĄP TŁUSZCZ 6-PAKIEM !!! Szukasz skutecznej diety i marzysz o pięknym szczupłym ciele lub muskularnej sylwetce? Każdy o tym marzy, a razem z nami możesz to osiągnąć! Najlepsze treningi i rezultaty osiągniesz z najbardziej zaufanym trenerem i dietetykiem w Polsce! Tysiące osób zrealizowało swoje marzenia? czy chcesz być kolejną? Możesz zacząć już dziś! Wejdź na http://www.igortreneronline.pl I SPEŁNIAJ MARZENIA !

Zgłoś nadużycie-
Dawid

Dotychczasowa dieta Ci nie pomogła, a trening niewiele zmienił w poprawie Twojej sylwetki? Wejdź na wwwigortreneronlinepl gdzie znajdziesz tanią, ale fachowo sporządzoną dietę, możliwość indywidualnie dobranej suplementacji oraz innowacyjne metody treningowe. Dzięki temu w krótkim okresie czasu zobaczysz niezwykłe wyniki, którymi będziesz mógł/a się pochwalić znajomym. Poza tym masz tez szansę wygrania 10tys zł. Polecam

Zgłoś nadużycie-
kati49

Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Jeśli odpowiedziałaś/eś 3 razy na Tak! to : Nie czekaj wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Pozbądź się tłuszczu raz na zawsze!

Zgłoś nadużycie-
kuch955

Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych! Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl I zmień się nie do poznania nawet w ciągu jednego miesiąca! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl i wygraj 10.000 złotych!

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl