fit.pl mobile logo

Jessica Alba

Piękna aktorka twierdzi, że musi pracować nad swoim wyglądem i sylwetką ze względu na tzw. „geny otyłości”
Piękna aktorka twierdzi, że musi pracować nad swoim wyglądem i sylwetką ze względu na tzw. „geny otyłości” – prawie wszyscy jej bliscy zmagają się bowiem z nadwagą. I dlatego Jessica jest na diecie od 12. roku życia, czyli od około 14 lat.jessica alba

- Praktycznie wszyscy w mojej rodzinie mają nadwagę i dlatego musiałam bardzo uważać na to, co jem – powiedziała w jednym z wywiadów Jessica. – Postanowiłam prowadzić zdrowszy styl życia niż oni i już w wieku 12 lat zaczęłam przygotowywać dla siebie zdrowe posiłki. Nie przestrzegam jakiejś konkretnej diety, ale po prostu staram się, by to co jem było zdrowe i nie tuczące.

Dieta Jessiki Alby polega przede wszystkim na jedzeniu dużej ilości warzyw, wyeliminowaniu z jadłospisu słodyczy (wyjątkiem jest tylko gorzka czekolada), chleba i deserów. Tłuste mięso zastąpiła bogatym w białko mięsem z kurczaka i ryby.

Oto przykładowy jadłospis Jessiki:
 • Śniadanie: omlet z 3-4 białek jaj z owocami lub serek wiejski z brzoskwiniami. Kiedy nie jest na planie filmowym, chętnie sięga dodatkowo po porcję płatków owsianych z owocami (np. z jagodami).
 • Obiad: sałatka warzywna z dodatkiem (ok. 170 g) mięsa z piersi kurczaka lub ryby (tuńczyka lub łososia)
 • Kolacja: kurczak lub ryba (ok. 170 g) z dowolną ilością warzyw. Do tego kilka czerwonych ziemniaków
 • Przekąski między posiłkami: migdały albo prażona kukurydza (ale prażona nie na oleju, a na gorącym powietrzu).

Jessica nie zawsze odżywiała się w ten sposób. Ze względu na obawę przed otyłością narzuciła sobie tak rygorystyczna dietę, że w pewnym momencie ważyła mniej niż 45 kilogramów, co przy jej wzroście (około 173 cm) było niebezpiecznie małym wynikiem. Na szczęście te czasy ma już za sobą – teraz waży około 57 kilogramów i wygląda świetnie.

W utrzymaniu ładnej sylwetki pomagają jej ćwiczenia. – Staram się ćwiczyć codziennie przez około 45 minut do godziny – mówi Jessica. – To daje mi dobre samopoczucie i zastrzyk energii do działania. Ćwiczę najczęściej na bieżni i maszynie eliptycznej, robię brzuszki, pracuję też nad mięśniami ramion, bicepsów i tricepsów.

Przykładowy trening Jessiki:
 • 10-15 minut na bieżni albo maszynie eliptycznej, tak by rytm pracy serca wzrósł do 180 uderzeń na minutę
 • 50 brzuszków i tzw. wykroków (prawa noga do przodu, przyklękamy lewą uginając prawą pod katem 90 stopni)
 • znów 10 minut na maszynie lub bieżni
 • ćwiczenia z hantlami, wzmacniające mięśnie ramion, bicepsy i tricepsy

I tak do czterach razy. Aktorka trenuje też tae-bo (połączenie aerobiku z ruchami zaczerpniętymi ze sztuk walki). Po intensywnej sesji treningowej Jessica serwuje sobie relaks – np. odprężającą kąpiel z dodatkiem gorzkiej soli.

Jak widać na załączonym zdjęciu – efekty są znakomite.

www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

 • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
 • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
 • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
 • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl