fit.pl
2010-02-03 00:00
Udostępnij
Jury Tańca z gwiazdami
Taneczne zmagania zawodników ocenia niezmienne od początku istnienia programu jury, w składzie: Iwona Szymańska-Pavlović, Zbigniew Wodecki, Beata Tyszkiewicz i Piotr Galiński.
  • Iwona Szymańska-Pavlović

Wielokrotna mistrzyni Polski w 10 tańcach, w tańcach latynoamerykańskich i vice mistrzyni w tańcach standardowych. Ceniona za nowatorstwo w kategorii „DANCE SHOW”, w których również zdobywała tytuły Mistrza Polski.

Trenerka wielu znakomitych par tanecznych. W trenerskim dorobku ma tytuły Mistrza Polski Młodzików, Młodzieży, Par Amatorskich i Mistrza Polski Par Zawodowych.
Od wielu lat jest sędzią najwyższej, I kategorii w Polsce. Jest sędzią międzynarodowym, posiada uprawnienia sędziowskie dwóch najważniejszych tanecznych organizacji międzynarodowych: amatorskiej IDSF i zawodowej WD&DSC. Sędziuje wiele międzynarodowych turniejów tanecznych najwyższej rangi m.in. Mistrzostwa Świata i Europy. Od 2001 roku właścicielką jednej z największych prywatnych szkół tańca w Polsce.
  • Zbigniew Wodecki

wodeckiDoskonały polski piosenkarz, skrzypek, trębacz, kompozytor i aranżer. Jest muzykiem i symfonikiem. Stanowi klasę sam w sobie. Jego kompozycje charakteryzują się niebanalną muzyką, interesująco rozbudowaną instrumentalnie, zwracają uwagę oryginalną linią melodyczną. Są do słuchania, choć daleko odbiegają od tradycyjnego stylu polskich piosenek. Najbardziej znane to „Izolda”, „Lubię wracać tam gdzie byłem”, „Z Tobą chce oglądać świat” czy „Zacznij od Bacha”. Ukończył Krakowską Średnią Szkołę Muzyczną w klasie skrzypiec.

Za swoje kompozycje i aranżacje otrzymał wiele prestiżowych nagród w Polsce i zagranicą. Pamiętamy go z występów w grupie ANAWA, zespole Ewy Demarczyk, Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia i Telewizji oraz Krakowskiej Orkiestrze Kameralnej. Dzięki swojemu poczuciu humoru i umiejętności prowadzenia dialogu, Zbigniew Wodecki sprawdził się także doskonale jako prezenter prowadząc muzyczny program TVN  „Droga do Gwiazd”.
  • Beata Tyszkiewicz

tyszkiewiczDzięki swej kulturze, urodzie, dystynkcji i elegancji została okrzyknięta Pierwsza Dama Polskiego Kina.
Już jako licealistka debiutowała w roli Klary w filmowej wersji „Zemsty” Antoniego Bohdziewicza. Jako hrabianka z krwi i kości doskonale pasowała do tej roli. Od tego czasu można ja było oglądać w ponad stu rolach filmowych. Pamiętamy ją m.in. jako Izabele Łęcką z „Lalki”, czy księżniczkę Elżbietę z „Popiołów”. Filmy z jej udziałem to także „Noce i Dnie”, „Polskie Drogi”, „Komediantka” czy „Seksmisja”. Laureatka wielu nagród filmowych, w 1997 roku odznaczona Francuską Legią Honorową.
  • Piotr Galiński

galinskiWybitny polski choreograf specjalizujący się w tańcu jazzowym, towarzyskim i nowoczesnym.
W 1985 roku otrzymał tytuł Króla Polskiej Choreografii. Była to spontaniczna nagroda przyznana przez polskich nauczycieli tańca podczas jednego z festiwali. Jego projekty choreograficzne dwukrotnie zdobywały mistrzostwo świata.
Trener najlepszych polskich par zawodowych. Polskim widzom doskonale znany jako autor choreografii do musicalu „Chicago”.

www.fit.pl