fit.pl
2009-04-27 00:00
Udostępnij
Klaudia Carlos i Rafał Maserak
Para 5. Klaudia Carlos i Rafał Maserak

Klaudia Carlos

Prezenterka telewizji TVN, prowadzi informacje sportowe. Nazwisko i egzotyczna urodę odziedziczyła po ojcu, z pochodzenia Portugalczyka. Prywatnie mama ośmioletniego syna.
Klaudia ma jedną nietypową jak na kobietę pasję - wędkowanie. Chociaż zajęcie to ją bardzo relaksuje, chętnie spróbowałaby czegoś co podnosi poziom adrenaliny. Klaudia marzy o skokach spadochronowych, ale wciąż jeszcze dojrzewa do decyzji o skoku w przestworza.

Tymczasem adrenalinę  poczuła podczas występu na żywo w "Tańcu z gwiazdami". Klaudia chyba jako jedyna nie przeceniała swoich umiejętności w tańcu, właśnie dlatego, że ... tańczyła. Przez 5 lat występowała w Zespole Pieśni i Tańca "Mazowsze", wiedziała więc ile czeka ją pracy. Chociaż niewątpliwie posiada poczucie rytmu, to tańce ludowe mają niewiele wspólnego z tańcem towarzyskim. Rafał Maserak, który na czas trwania programu został jej trenerem i partnerem do tańca bezlitośnie wytykał wszystkie błędy. Klaudia przyznaje, że wcześniejsza nauka tańca nauczyła ją pokory i bez słowa protestu znosiła podniesiony głos Rafała. Największe problemy sprawiało jej utrzymanie właściwej postawy ciała w quickstepie, poza tym trudno też było się przyzwyczaić do innego stawiania nóg. W tańcach standardowych uda muszą być trzymane blisko siebie i Klaudia nie mogła pozbyć się uczucia, że każą jej tańczyć ze spętanymi nogami. Po wielogodzinnych treningach zakwasy w mięśniach utrudniały jej czynności pozornie nie obciążające mięśni jak np. prowadzenie samochodu.

Rafal Maserak

Odkąd pamięta zawsze rozpierała go energia i trudno mu wytrzymać w jednym miejscu. Dlatego w dzieciństwie wiązał swą przyszłość ze sportem. Zanim trafił na taniec towarzyski trenował piłkę nożną i koszykówkę.

Zawsze też lubił muzykę, dlatego dał namówić się koleżance na udział w szkolnym turnieju tańca, który zresztą wygrali. Pierwszy sukces zachęcił Rafała do nauki tańca. Było to zresztą połączenie dwóch rzeczy, które lubił- muzyki i ruchu.

Rafał trenuje taniec towarzyski od 11 lat i  zajmuje mu on większość życia. Sam przyznaje, że nie ma w ogóle czasu na sprawy osobiste, w zasadzie w każdy weekend bierze udział w jakimś turnieju. Występował w wielu programach telewizyjnych i teledyskach, jest związany z grupą taneczną Volt. Od 4 lat jego zawodową partnerką jest Kamila Kajak.

Jego najważniejsze osiągnięcia taneczne to trzykrotne v-ce Mistrzostwo Polski w 10 tańcach, v-ce Mistrzostwo Polski w tańcach latynoamerykańskich w kategorii „youth”, a także wielokrotne zwycięstwa w turniejach międzynarodowych. Reprezentuje klasę taneczną „S” - najwyższą klasę międzynarodową.

www.fit.pl