Rejestracja wyników, śledzenie postępów, motywacja, treningowe przyjemności, wskazówki, a nawet... ucieczka przed zombie! Poznaj dostępne na rynku darmowe aplikacje do biegania i wybierz tę, która najlepiej Cię zainspiruje! To nie ranking. To po prostu zestawienie kilku najpopularniejszych (bo darmowych i wielofunkcyjnych) aplikacji do biegania. Trudno wybrać "najlepszą". Dla jednych irytujący głos komentującego trenera w słuchawkach jest drażniący, dla innych ogromną motywacją. Jedni preferują bieganie z muzyką, inni wolą skupić się jedynie na tempie. Mamy nadzieję, że to zestawienie pomoże Ci znaleźć najlepszą aplikację do biegania dla Ciebie.
Aleksandra Załęska
2024-04-15 12:50
Udostępnij
Najlepsze aplikacje do biegania
  1. Endomondo: To najpopularniejsza w Polsce aplikacja do biegania, dlatego zaczynamy od niej. Monitoruje Twoją kondycję podczas biegania, ale także obsługuje ponad 60 różnych aktywności! Śledzi Twój ruch za pomocą GPS i podsumowuje trening pokazując czas, dystans, tempo i spalone kalorie. Dodatkowo, co kilometr, otrzymujesz informacje głosowe o odległości i tempie. Możesz ustawić swoje cele biegowe, a wbudowany trener audiowy pomoże Ci je osiągnąć. Endomondo współpracuje z wieloma zegarkami i opaskami fitness, a także popularnymi urządzeniami wearable. Ale jeśli nie korzystasz z GPS, możesz wprowadzać dane treningowe ręcznie. Aplikacja wyróżnia się społecznym aspektem, gdzie możesz śledzić i komentować treningi znajomych, rzucać wyzwania i udostępniać swoje osiągnięcia w mediach społecznościowych. Dostępna jest na Androida i iPhone'a.

  2. RunKeeper: Również bardzo popularna - korzysta z niej ponad 50 milionów osób na całym świecie! Śledzi trening za pomocą GPS, daje wskazówki głosowe, pozwala na wyznaczanie celów i śledzenie postępów. Możesz dołączać do wyzwań i dzielić się osiągnięciami ze znajomymi. Możesz też zapisywać swoje trasy biegowe i integrować aplikację ze Spotify, by słuchać muzyki podczas treningu. Wersja darmowa oferuje dostęp do bazy planów treningowych. Wersja Premium oferuje bardziej spersonalizowane treningi i informacje o postępach. Dostępna jest na Androida i iOS.

  3. Adidas Running App by Runtastic: Kiedyś znana jako Runtastic, teraz w rękach Adidas. Śledzi dystans, czas, prędkość, wysokość, spalone kalorie i inne statystyki. Możesz otrzymywać wskazówki treningowe od audio-coacha i niestandardowe wsparcie od znajomych. Możesz też tworzyć grupy znajomych i rywalizować. Innowacyjna funkcja Powersong pozwala słuchać motywującej muzyki. Dostępna na Androida i iPhone'a.

  4. Strava: Dawniej popularna wśród kolarzy, teraz także wśród biegaczy i triathlonistów. To aplikacja dla osób poważnie traktujących trening i lubiących rywalizację. Pozwala zapisywać trasy i ustalać na nich rekordy, które inni mogą atakować i pobijać. Można śledzić odległość, tempo, prędkość, wysokość i spalone kalorie podczas każdego biegu. Wyniki można komentować i udostępniać. Dostępna na różne rodzaje telefonów.

  5. Zombies, Run!: To niezwykle wciągająca gra biegowo-przygodowa, stworzona z udziałem pisarki Naomi Alderman. Każdy bieg to misja, w której Ty jesteś bohaterem, musisz uratować świat przed hordami zombie. Możesz słuchać ulubionej muzyki podczas gry. Bezpłatna wersja obejmuje 4 misje, ale aby odblokować kolejne, trzeba zapłacić.

  6. RockMyRun: Koncentruje się na dostosowaniu muzyki do tempa biegu. Specjalne sety muzyczne dostosowane do tempa treningu mogą poprawić wydolność i motywację. Dostępna w wersji darmowej z dostępem do tysiąca miksów muzyki treningowej.

Wybór aplikacji do biegania zależy od Twoich preferencji i celów treningowych. Spróbuj kilku i zobacz, która najlepiej pasuje do Twojego stylu i motywacji!