Uczestnicy XIII edycji „Tańca z gwiazdami” po wielogodzinnych treningach na sali, relaksują się na świeżym powietrzu chodząc z kijami
fit.pl
2011-09-28 00:00
Udostępnij
Nordic walking, taniec i gwiazdy
pakosinskaDo najzagorzalszych zwolenników Nordic Walking należy Katarzyna Pakosińska, która troszczy się o zdrowie i kondycję swoich rywali z programu.

Kasia Pakosińska „zaraża” nie tylko śmiechem. Wśród kolegów z programu propaguje zdrowy styl życia, a zwłaszcza coraz popularniejszą formę aktywności fizycznej jaką jest Nordic Walking.

Współzałożyciela kabaretu Moralnego Niepokoju przekonuje, że nie jest to sport zarezerwowany wyłącznie dla seniorów i warto go uprawiać bez względu na wiek. Pakosińska tak lubi piesze wycieczki, że nie raz nie chce jej się wracać na salę, żeby uczyć się tańczyć. Steffano Terrazzino musi jej kilka razy przypominać, że powinni wraca do pracy nad kolejnym występem.

Piotr Galiński to pierwsza osoba, która dała namówić się Kasi na Nordic Waking. Juror „Tańca z gwiazdami” mieszka na wsi, gdzie jest mnóstwo terenów do tego typu rekreacji.

Kacprowi Kuszewskiemu tak spodobał się Nordic Walking, że kupił całej swojej rodzinie sprzęt potrzebny do uprawiania tego sportu.

Do spacerów z kijami powoli przekonuje się także Weronika Marczuk, która od kilku lat preferuje jogę. Jan Kliment, z którym tańczy, uczył ją jak poprawnie trzymać kije oraz synchronizacji ruchu rąk i nóg w czasie chodzenia.

Miłośników Nordic Walking przybywa z dnia na dzień. Ludzie chodzą indywidualnie lub spotykają się w większych grupach. Sport sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości. Komplet kijków to świetny pomysł na prezent. Dzień Chłopaka już w piątek!

www.fit.pl