Sposób w jaki widzimy nasz obiad ma wpływ na naszą wagę. Wystarczy zobaczyć go w niebieskich barwach, by zjeść mniej - twierdzą naukowcy.
fit.pl
2014-02-19 00:00
Udostępnij
Okulary i żarówki do odchudzania?
W naturze niebieski kolor pożywienia praktycznie nie występuje. Taką barwę mają jedynie jagody i kilka niebiesko-fioletowych ziemniaków z odległych miejsc na świecie. To właśnie dlatego nawet najładniej pachnące danie, widziane przez niebieskie szkła okularów będzie wydawać się mało smaczne.

Niebieska barwa kojarzona jest także z zepsutą żywnością. Zdaniem naukowców od milionów lat ten kolor zdaje się mówić „uważaj, ta żywność jest zepsuta” i jest psychologicznie uwarunkowanym znakiem ostrzegawczym.

Wyniki kilku badań pokazały, że kolor niebieski tłumi apetyt. Osoby, którym podano potrawy w różnych barwach najrzadziej wybierali te w odcieniach błękitu. Tylko po wyglądzie ocenili je jako mało apetyczne i niewzbudzające zaufania.

Pomysłowi producenci różnego rodzaju sprzętów od razu postanowili wykorzystać modę na niebieski. Specjalne żarówki do lodówek, które dają niebieski poblask czy okulary z błękitnymi szkłami, zakładane do obiadu, mają pomóc w odchudzaniu. Jak jest w praktyce? Niestety tego jeszcze nie wiemy...

Jak wykorzystać moc błękitu w odchudzaniu:
  • podaj posiłek na niebieskiej zastawie,
  • przygotuj niebieskie dodatki wystroju np. obrus, wazon na kwiaty, ściany jadalni.

Możesz także samemu sprawdzić technologiczne nowinki w odcieniu niebieskiego, czyli zamontować błękitne światło w lodówce lub jeść posiłki w niebieskich okularach.

www.fit.pl