Ponad 800 drużyn pobiegło w XI. Ekidenie

Tegoroczny Ekiden był naprawdę wyjątkowy. W ciągu 2 dni rywalizacji w warszawskim parku Szczęśliwickim zmierzyło się ze sobą ponad 800 drużyn, których członkowie reprezentowali różne firmy, zawody i kluby sportowe. Zwyciężyła drużyna ENTRE.PL TEAM, która dystans 42,195 km pokonała w czasie 2:23:37. Zespół #BiegamDobrze z kapitanem Markiem Troniną – prezesem Fundacji „Maraton Warszawski” zameldował się na mecie w czasie 3:19:41. 
fit.pl
2015-05-11 00:00
Udostępnij
Już po raz jedenasty organizatorzy Ekidenu zadbali, aby w czasie największego maratonu sztafet w Europie nie zabrakło emocji. Jest zasługa zarówno wyjątkowych uczestników jak i wspaniałych kibiców. W rywalizacji, która odbywała się przez cały ubiegły weekend wzięło udział łącznie blisko 5000 osób. Uczestnicy rywalizowali w 6-osobowych drużynach na dystansie 42,195 km, który był podzielony na kilka odcinków: 7,195km, 10km lub 5km.

Trzema najszybszymi zespołami zostały:

1. ENTRE.PL TEAM - 2:23:37
2. SPORT GURU - 2:27:48
3. WAM1 - 2:30:20

Wśród drużyn, które wzięły udział w tegorocznym Ekidenie znalazł się również wyjątkowy zespół złożony z przedstawicieli mediów i biegaczy w jednych osobach. Była to drużyna #BiegamDobrze, która swoim uczestnictwem promowała najnowszą akcję Fundacji „Maraton Warszawski” o tej samej nazwie. Akcja #BiegamDobrze ma zachęcić Polaków do tzw. charytatywnego biegania. Biorą w niej udział 4 fundacje: Synapsis, Dzieci Niczyje, Rak’n’Roll oraz Amensty International. W drużynie #BiegamDobrze podczas tegorocznego maratonu sztafet wzięli udział:
  • Marek Tronina – prezez Fundacji „Maraton Warszawski”
  • Beata Sadowska - dziennikarka, prowadząca radiowy program "Aktywnie Bardzo"
  • Bartłomiej Topa - aktor, ambasador Fundacji "Synapsis"
  • Magda Sołtys - szefowa serwisu i akcji społecznej "Polska Biega"
  • Mateusz Jasiński - popularyzator biegania, autor bloga "Bieganie stylem życia"
  • Kasia Kozera - uczestniczka akcji #BiegamDobrze, która do końca kwietnia uzbierała największą kwotę na koncie swojej zbiórki.

www.fit.pl