Relaksujący trening, spokojna muzyka i perfekcyjnie wykonywane ruchy ciała ułożone w piękną choreografię. Tak w skrócie można zdefiniować Port De Bras
fit.pl
2011-08-10 00:00
Udostępnij
Port De Bras
- Port De Bras jest treningiem opartym na balecie i na klasycznych formach typu pilates i joga. Jest to bardzo popularna forma w Czechach i we Włoszech. Do Polski dopiero wchodzi – powiedziała nam Marta Wawszczyk, która poprowadziła zajęcia Port De Bras podczas Międzynarodowej Konwencji FitStyle Summer.Port De Bras jest to termin pochodzący z tańca klasycznego oznaczający przede wszystkim pracę rąk, wymaga dużo wysiłku jak również koncentracji. Ręce dzięki poprawnym ćwiczeniom nabierają piękności w liniach, odpowiednich mięśni i koordynacji. Nadają tańcowi harmonii i płynności podczas zmian póz i ruchów. Głowa, ekspresja, korpus dodatkowo nadają ruchom rąk elegancji i gracji.

PortDeBras jest dziełem dwóch osobowości świata fitness: Vladimira Snezhika i Julio Papi'ego. Innowacyjna forma zajęć powstała raptem kilka lat temu (w 2006 roku), ale zdążyła podbić serca ludzi w wielu krajach, od Japonii po Hiszpanię.

Istota tego treningu polega na wykonywaniu perfekcyjnych ruchów, zachowując przy tym zasady choreografii. To taniec połączony z elementami baletu, któremu powinna towarzyszyć harmonia i skupienie.

- Port De Bras pięknie sprzedaje się na zajęciach fitness, gdyż teraz każdy z nas potrzebuje pracować nie tylko nad ciałem, ale również nad duchem. Nie potrzebujemy teraz męczyć głowy, ale chcemy zmęczyć ciało. Przy muzyce relaksującej, przy chill oucie możemy pięknie odpoczywać, pięknie relaksować umysł. Przy okazji możemy również rzeźbić ciało. – dodała Marta.

Na takie zajęcia może chodzić właściwie każdy bez względu na wiek, wagę, czy poziom kondycji. To trening zwłaszcza dla kobiet, gdyż ruchy wykonywane podczas zajęć są bardzo kobiece. Jak określa go Marta Wawszczyk to trening bardzo seksowny.Z racji, że jest to połączenie baletu, jogi, pilatesu i balansu, możesz liczyć na ciekawe efekty takiego treningu. Przy regularnym uczestnictwie w zajęciach Port De Bras, szybko nauczysz się lekkości poruszania, a także wysmuklisz i ujędrnisz całe ciało... A to wszystko w pięknym i eleganckim stylu.

Jak dodaje Marta, Port De Bras to trening dla wszystkich. Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania tych ćwiczeń, nie trzeba mieć żadnej kondycji. Również wcześniej nie trzeba mieć styczności z tańcem, gdyż trening to tak naprawdę naśladowanie ruchów.

- Myślę, że Port De Bras stanie się w Polce wkrótce popularne. To wszystko zależy tak naprawdę od instruktora. Jeśli pociągnie za sobą grupę, jeśli sprzeda tę formę zajęć, a kobiety zakochają się w tym zajęciach to na pewno się przyjmie. – przewiduje przyszłość Port De Bras Marta. – Ja prowadzę te zajęcia u siebie w klubie, oczywiście nie jest to forma jeszcze tak popularna jak joga i pilates, ale ma swoją stałą grupę fanów, która się powiększa. – dodała Marta.www.fit.pl