fit.pl
0000-00-00 00:00
Udostępnij
Przemysław Sadowski i Ewa Szabatin
Para nr 8: Przemysław Sadowski i Ewa Szabatin

Przemysław Sadowski

Aktor, absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej. Chociaż jako chłopiec miał bardzo oryginalne plany zostania w przyszłości kucharzem na łodzi podwodnej, to w szkole średniej porzucił je dla aktorstwa. Zadebiutował w teatrze im. Stefana Jaracza w sztuce W. Szekspira „Sen Nocy Letniej” w reż. W. Zawodzińskiego jeszcze podczas studiów.

Jego ważniejsze sztuki teatralne to „Sen srebrny Salomei”, występował w warszawskim Teatrze na Woli, zagrał rolę tytułową w sztuce „Japes” w reż. R. Szejda w warszawskim teatrze Scena Prezentacje.

Najważniejsze filmy z jego udziałem to „Pierwszy milion” w reż. W. Dzikiego, „Strefa ciszy” w reż. K. Langa. Grał w popularnych serialach telewizyjnych: „Bulionerzy”, „Fala zbrodni”, „Pensjonat Pod Różą”. Jego ostatni film brytyjskiej produkcji w reżyserii Dominic’a Lees zatytułowany „Outlanders”.

Szczerze przyznaje, że uczył się kiedyś tańca, ale traktuje to raczej z przymrużeniem oka. Jako dziesięciolatek zaliczył kurs tańca i nawet wystartował w turnieju tanecznym „Złote Pantofelki” w kategorii wiekowej do 12 lat.

W przeciwieństwie do większości uczestników twierdzi, że początki nauki były łatwe. Im dłużej jednak trenuje, tym więcej trudności się pojawia. Kiedy opanował podstawowe kroki zaczęli pracować nad tym co niewtajemniczonym wydaje się drobiazgiem, w tańcu towarzyskim jest istotne. W praktyce oznacza to mnóstwo rzeczy, o których trzeba pamiętać tańcząc, takich jak ustawienie stóp, głowy, odpowiednia postawa.

[-------]

Ewa Szabatin

ewa szabatin

Naukę tańca rozpoczęła jako dziesięcioletnia dziewczynka, a zainspirował ją film „Dirty Dancing”. Po prostu oznajmiła rodzicom, że musi tańczyć i tego postanowienia już nie zmieniła.

Jej najważniejsze sukcesy taneczne to wielokrotny tytuł mistrzyni Polski w tańcach latynoamerykańskich i standardowych oraz w 10 tańcach, I miejsce na German Open, I miejsce na Mistrzostwach Czech. Jest dwukrotną finalistką Mistrzostw Świata. Wicemistrzyni Pucharu Świata(IDSF Word Cup Latin), półfinalistka Mistrzostw Świata w 10 tańcach, I miejsce na United Kingdom Championships, półfinalistka festiwalu w Blackpool (najbardziej prestiżowy turniej taneczny na świecie).

Jej aktualnym partnerem tanecznym jest Stefano Terrazzino, trenują razem od roku i są aktualnymi finalistami Mistrzostw Niemiec.

Ewa reprezentuje klasę taneczną „S” (najwyższą klasę międzynarodową) w stylu latynoamerykańskim i standardowym.

Chociaż udział w programie „Taniec z gwiazdami” oznaczał dla niej i jej partnera nawet 3 miesiące przerwy w treningach, to obydwoje uznali, że warto spróbować. Nie żałuje, że zrobiła sobie przerwę po kilkunastu latach życia według planu „trening rano, trening wieczorem, wyjazd na turniej”. Udział w programie to zupełnie nowe i inspirujące doświadczenie.