fit.pl mobile logo

Przemysław Sadowski i Ewa Szabatin

Para nr 8: Przemysław Sadowski i Ewa Szabatin

Przemysław Sadowski

Aktor, absolwent Łódzkiej Szkoły Filmowej. Chociaż jako chłopiec miał bardzo oryginalne plany zostania w przyszłości kucharzem na łodzi podwodnej, to w szkole średniej porzucił je dla aktorstwa. Zadebiutował w teatrze im. Stefana Jaracza w sztuce W. Szekspira „Sen Nocy Letniej” w reż. W. Zawodzińskiego jeszcze podczas studiów.

Jego ważniejsze sztuki teatralne to „Sen srebrny Salomei”, występował w warszawskim Teatrze na Woli, zagrał rolę tytułową w sztuce „Japes” w reż. R. Szejda w warszawskim teatrze Scena Prezentacje.

Najważniejsze filmy z jego udziałem to „Pierwszy milion” w reż. W. Dzikiego, „Strefa ciszy” w reż. K. Langa. Grał w popularnych serialach telewizyjnych: „Bulionerzy”, „Fala zbrodni”, „Pensjonat Pod Różą”. Jego ostatni film brytyjskiej produkcji w reżyserii Dominic’a Lees zatytułowany „Outlanders”.

Szczerze przyznaje, że uczył się kiedyś tańca, ale traktuje to raczej z przymrużeniem oka. Jako dziesięciolatek zaliczył kurs tańca i nawet wystartował w turnieju tanecznym „Złote Pantofelki” w kategorii wiekowej do 12 lat.

W przeciwieństwie do większości uczestników twierdzi, że początki nauki były łatwe. Im dłużej jednak trenuje, tym więcej trudności się pojawia. Kiedy opanował podstawowe kroki zaczęli pracować nad tym co niewtajemniczonym wydaje się drobiazgiem, w tańcu towarzyskim jest istotne. W praktyce oznacza to mnóstwo rzeczy, o których trzeba pamiętać tańcząc, takich jak ustawienie stóp, głowy, odpowiednia postawa.

[-------]

Ewa Szabatin

ewa szabatin

Naukę tańca rozpoczęła jako dziesięcioletnia dziewczynka, a zainspirował ją film „Dirty Dancing”. Po prostu oznajmiła rodzicom, że musi tańczyć i tego postanowienia już nie zmieniła.

Jej najważniejsze sukcesy taneczne to wielokrotny tytuł mistrzyni Polski w tańcach latynoamerykańskich i standardowych oraz w 10 tańcach, I miejsce na German Open, I miejsce na Mistrzostwach Czech. Jest dwukrotną finalistką Mistrzostw Świata. Wicemistrzyni Pucharu Świata(IDSF Word Cup Latin), półfinalistka Mistrzostw Świata w 10 tańcach, I miejsce na United Kingdom Championships, półfinalistka festiwalu w Blackpool (najbardziej prestiżowy turniej taneczny na świecie).

Jej aktualnym partnerem tanecznym jest Stefano Terrazzino, trenują razem od roku i są aktualnymi finalistami Mistrzostw Niemiec.

Ewa reprezentuje klasę taneczną „S” (najwyższą klasę międzynarodową) w stylu latynoamerykańskim i standardowym.

Chociaż udział w programie „Taniec z gwiazdami” oznaczał dla niej i jej partnera nawet 3 miesiące przerwy w treningach, to obydwoje uznali, że warto spróbować. Nie żałuje, że zrobiła sobie przerwę po kilkunastu latach życia według planu „trening rano, trening wieczorem, wyjazd na turniej”. Udział w programie to zupełnie nowe i inspirujące doświadczenie.


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl