Jest jednym z najwszechstronniejszych artystów w Polsce. Występował w wielu sztukach teatralnych, filmach a publiczności telewizyjnej jest znany z "Tańca z gwiazdami". Świetnie gra w tenisa i jeździ na nartach.
fit.pl
2006-03-28 00:00
Udostępnij
Robert Rozmus
rozmus3Jest jednym z najwszechstronniejszych artystów w Polsce. Występował w wielu sztukach teatralnych, filmach a publiczności telewizyjnej jest świetnie znany z kabareciku Olgi Lipińskiej i ostatnio "Tańca z gwiazdami".

Robert Rozmus gra w teatrze Komedia w Warszawie (m.in. Mary Sunshine w Chicago). Z ról telewizyjnych można wymienić udział w Kabarecie Olgi Lipińskiej (Pan Rozi) i serialu Bulionerzy romus2(Krupski); podkładał głos Zgrywusa w polskiej wersji językowej filmu animowanego Smerfy. Znany jest również z grupy „Tercet czyli kwartet” (w której występuje z Hanną Śleszyńską , Piotrem Gąsowskim i Wojciechem Kaletą). Rozmus to gwiazda musicali, wystarczy wspomnieć ”Miss Sajgon”, „Chicago”, „Pięciu braci Moe”, „Kwiaty we włosach” i ostatni hit Romana Polańskiego „Taniec Wampirów”, w którym brawurowo gra jedną z głównych ról - profesora.

Robert Rozmus jest absolwent PWSFTViT w Łodzi. Po studiach zaangażowany został do Teatru Powszechnego, potem do Teatru Nowego w Warszawie. Jest laureatem I Nagrody Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (duet z Piotrem Gąsowskim).

Popularność i sympatię publiczności zapewniły mu piosenka “Mówili na Nią Słońce” z pierwszej solowej płyty oraz własne kompozycje z płyty “Wniebowzięty”. Na scenach całego kraju występujei ze swoim programem “Robert Rozmus Show”. Barwne widowisko muzyczne pełne największych przebojów, zna cała Polska. Artyście towarzyszy formacja Mizgalski Band.
rozmus4
Ostatnio występuje w programi Taniec z gwiazdami. Tańczy w nim z Anna Głogowska, wielkorotna uczestniczka mistrzostw tańca w całej Europie.

Robert Rozmus to dusza artysty w ciele sportowca. Pan Robert uwielbia grę w tenisa (ma w tej dziedzinie ogromne osiągnięcia m.in. zdobył tytuł Mistrza Polski Aktorów w Tenisie Ziemnym, biega, pływa, jeździ na nartach. Jego najnowszym odkryciem jest golf.

www.fit.pl