fit.pl mobile logo

Solarium & Fitness 2/2008

Najnowszy numer „SOLARIUM & Fitness” to ponad 150 stron informacji z branży solaryjnej, kosmetycznej, SPA i fitness
Najnowszy numer kwartalnika „SOLARIUM & Fitness” to ponad 150 stron informacji z branży solaryjnej, kosmetycznej, SPA i fitness. W lipcowym wydaniu znajdziemy m.in. relacje z branżowych imprez, informacje o nowościach i sporo przyjemnych tekstów do poczytania.
Ze wstępu:


Branża solaryjna w Polsce nie może zbytnio narzekać. Nie dotyka nas kryzys, jak ma to miejsce u naszego zachodniego sąsiada, powstają coraz to nowe salony. Dużym powodzeniem cieszą się nowe konstrukcje oferowane przez największych producentów urządzeń. Także sami zainteresowani, licznie odwiedzający targi, wyrażają swoją aprobatę i gotowość do inwestowania w ten segment. Tego typu rozmów podczas różnorodnych imprez targowych jest bardzo wiele, co ważne nie dotyczy to jedynie stricte solaryjnej imprezy, jaką jest Salon Wiosna. Poznań, Kraków to miejsca, w których coraz częściej i mocniej stawiane są akcenty dotyczące właśnie branży solaryjnej. Zwłaszcza w odniesieniu do Międzynarodowych Targów Poznańskich, które tak licznie odwiedzane i reprezentowane przez dystrybutorów i producentów urządzeń opalających mogą się ubiegać o tytuł drugiej słonecznej stolicy Polski. Kraków natomiast z dwoma, jakże różnymi wydarzeniami, czyli Kongresem LNE i targami SPA & wellness także otwiera nowe możliwości przed naszą branżą. Z jednej strony świat kosmetyki, czyli gabinety kosmetyczne, salony urody, z drugiej zaś SPA, hotele, Day SPA. Już nikogo nie dziwi solarium w części relaksowej hotelowego SPA, to integralna część relaksu, jakiego może doświadczyć klient. Jest to oczywiście także zdecydowana promocja urządzeń i samej idei opalania w solarium.


To jedna strona medalu, druga niestety mniej optymistyczna, jednak i tak w porównaniu do lat ubiegłych nie tak często i licznie reprezentowana w mediach. Przyzwyczailiśmy się chyba do informacji, często pseudonaukowych, wypowiadanych przez przedstawicieli koncernów produkujących kremy z filtrami czy też samoopalacze, dotyczących kwestii opalania w solarium. W ostatnim czasie jednak w mediach pojawił się materiał zdumiewający. Oto pewna młoda dama zażyła leki, o których dowiedziała się za pośrednictwem poczty pantoflowej, a które miały przyspieszyć opalanie. Specyfik w kontakcie z promieniowaniem spowodował oparzenia. Tytuły brzmiały jednoznacznie, sugerując salon solaryjny i urządzenie jako sprawcę. Zawinił nierozsądek i specyfik, a brak rzetelności w tym wypadku i gonienie za sensacją sprawił, że w tytule pojawiło się solarium, chociaż powinno wytknąć się specyfik, który został użyty niezgodnie z przeznaczeniem. Jednak i tak cieszy, że tego typu materiały powstają coraz rzadziej. Ale, jeśli już się pojawiają, należy je piętnować i żądać rzetelnej informacji, gdyż w innym wypadku godzą one w nasze dobre imię.

[-------]


W numerze:


AKTUALNOŚCI
Branża solaryjna a przepisy unijne   8


WYDARZENIE
Ze słońcem we włosach   10


PREMIERA
Nowe barwy opalania   16
My name is V7, Luxura V7   20


WYWIAD
E-targi nam nie grożą   24
Nie tylko biznes   66
Sukces ze znakiem Luxura   86
Terapie na miarę XXI wieku   124


MARKETING
Psychologia negocjacji i wywierania wpływu (cz. I)   30
Relacje z klientami (cz. II)    64


TECHNIKA
Wakacyjne promocje   33
Moc i komfort dla wymagających   34


PREZENTACJE
Nowy partner Ergoline   36
Profesjonalne solarium w korzystnej cenie   42
Nowe możliwości handlowe   44
Tęcza barw   48
AudioSolarium   50
Trening w podciśnieniu   52
Cellulit odchodzi w niebyt   54
Newsy z Planety SPA   56
Światło w nowoczesnym SPA   58


WELLNESS
Wellness-Slim-Fitness w solarium   38
Sfera rajskiego relaksu   130
Legenda o dzielnym Klimczoku   132


ZDROWIE
Zdrowy ruch   40
Rewolucja w treningu personalnym   116
Dobrodziejstwo suplementacji   120
Skandynawska rewolucja dla każdego   136
Tajemnice soi – fakty i mity   154


SONDA
Jak nas widzą?   60


RELACJE
Dobra marka   68
Harmonia zmysłów   70
Światowe trendy w SPA & wellness   128
Fit-Expo ma power!   144


RELAKS
Kojąca siła muzyki   72
Na urlop po zdrowie   123
Ćwiczenia z konsolą   126


KOSMETYKI SOLARYJNE
Kosmetyki z listkiem   74
Przygotuj ciało i umysł do lata   76
Poczuj brąz natury…   78
Drzewo czyniące cuda   80
Eliksir młodości   83
Kwintesencja wiedzy   84


TARGI
Kondycja, samopoczucie i zdrowie   90
Święto kunsztu i stylizacji w Spodku   92


ARANŻACJE
Komfort i estetyka   94


MASAŻ
Rytuał dla ciała i umysłu   96


TRENDY
Co latem na głowie?   98


KOSMETYKA
Rzęsy z wyobraźnią   100
Przyjemność dla ciała   102
Piękno, styl i funkcjonalność   104
Amerykańska innowacja   106
Walka z czasem nie musi być przegrana   109
Kompleksowe leczenie   112


MODA
Jak dbać o włosy latem   114


FITNESS
Szczupła sylwetka i piękne ciało   138
Kardio dla zdrowia i szczupłej sylwetki   140
Instruktorzy fitness nagrodzeni   142


NOWOŚCI
Urządzenia, lampy, kosmetyki   148-153KONKURS
Słoneczne salony na start! 156
“SOLARIUM & Fitness” nr 2/2008
www.solarium.net.pl
www.fit.pl

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl