Spełnij swoje marzenie i żyj z tego, co kochasz robić

Recenzja książki "Jak położyć biznes na pasji"
2018-04-03 00:00
Udostępnij
Spełnij swoje marzenie i żyj z tego, co kochasz robić

Własny klub fitness, szkoła tańca czy gabinet fizjoterapii – dla wielu pasjonatów sportu posiadanie biznesu opartego na własnej pasji jest marzeniem, które potrafią zrealizować, wszak konsekwencja i upór w dążeniu do celu to cecha sportowców. Schody mogą zacząć się, gdy studio czy klub zostały z pompą otwarte i zaczynają działać, ale ekonomia, procedury, nieznajomość mechanizmów rynkowych i marketingu czy nieprzewidziane okoliczności weryfikują zakładane plany działania. Statystyki mówią, że ok. 80% biznesów zakładanych przez pasjonatów upada w przeciągu pierwszych 2 lat. Co zatem zrobić, by znaleźć się w gronie tych działających 20%, osiągać z działalności zyski, rozwijać się i jeszcze, co najważniejsze dla wielu z nas, czerpać z tego satysfakcję i pracować się bawiąc?

 

Michał Kosel, pasjonat sportu i autor książki „Jak położyć biznes na pasji" o prowadzeniu biznesu pisze z perspektywy własnych doświadczeń. Dwukrotnie otarł się o bankructwo, zbudował 3 szkoły tańca i fitness cluby, nie mając złotówki na koncie. W wieku 25 lat zarządzał ponad 30 osobami, a obecnie prowadzi obecnie ponad 20 projektów sportowych w całej Polsce, reprezentuje 4 podmioty gospodarcze, prowadzi kilka placówek fizycznych. Dwa razy w roku organizuje obozy sportowe na ponad 100 osób, powołał do życia nowatorski projekt doszkalający trenerów #PolePredators, na co dzień szkoli i pracuje z setkami właścicieli szkół i własnych placówek sportowych. Organizuje konferencje sportowe i bezpłatne seminaria dla pasjonatów, by profesjonalizować ich pasję. I w przystępny sposób w swojej najnowszej książce wyjaśnia krok po kroku, jak założyć i prowadzić własny sportowy biznes, jak radzić sobie z pracownikami, trenerami, kursantami, dostawcami, a nawet kontrolami – i co ważne, nie stracić przy tym pasji i cechy rzadkiej w obecnych czasach – ludzkiej twarzy.

 

W książce znajdziecie nie tylko teoretyczne odpowiedzi na pytania dotyczące wielu aspektów prowadzenia działalności, ale i praktyczne przykłady postępowania w klubach. Wzory dokumentów z bardzo konkretnymi zapisami dla pracowników, kursantów, umowy i regulaminy to gotowy bryk dla mniej pilnych uczniów, którzy nie mają czasu na czytanie lektur, bo przecież – prowadzą własny biznes, któremu poświęcają całą swoją energię i czas, który jest ich drugim domem, a pracownicy i klienci rodziną. Poznacie zasady gry obowiązujące w prowadzeniu sportowego biznesu – bo przecież, by zdobywać puchary w jakichkolwiek zawodach, też tych o własny biznes, trzeba je znać.

 

Jak położyć biznes na pasji" - autor Michał Kosel, wydawca: Fundacja Zarabiaj Na Pasji

Małgorzata Lis-Skupińska