Jakiś czas temu przestałam robić zdjęcia aparatem. Wyjątkiem są wakacje, gdy pakuję się „na bogato" - zabieram też torbę fotograficzną, obiektywy, statyw... Nie wynika to jednak z lenistwa- jakiś czas temu odkryłam, że moim telefonem mogę zrobić bardzo przyzwoite zdjęcia, niezłe filmy, do tego mam możliwość korekcji tych zdjęć i montowania nagrań od razu w telefonie. Telefon z aparatem i aplikacje – to takie wygodne
2018-07-30 00:00
Udostępnij
Róbmy piękne zdjęcia telefonem

Ale choć doświadczenie w fotografowaniu mam niemałe, cały czas szukam podpowiedzi, jak zdjęcia robić lepiej. I takie wskazówki znalazłam – w poradniku „Piękne zdjęcia ze smartfona w zasięgu Twojej ręki" Mariusza Stachowiaka, znanego jako „Oderwany".

Mariusz Stachowiak jest fotografem, więc wie, o czym pisze, tłumacząc i podpowiadając, jak zrobić dobre i ciekawe zdjęcia. Dobrze skomponowane, doświetlone, bez technicznych błędów, niebanalne. Takie, którymi można się pochwalić i wywołać na pamiątkę. Że zrobione smartfonem, a nie aparatem? Nie ma to znaczenia, jak mówią moi znajomi fotografowie: „zdjęcie robi człowiek, nie aparat.". Mariusz dodaje: „najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie".

Autor poradnika dużo podróżuje, więc w poradniku znajdziemy zdjęcia z wielu stron świata, a już sama egzotyka na nich przedstawiona robi wrażenie. Warto jednak rozglądać się wokół siebie – miejsca i sytuacje warte uwiecznienia znajdują się codziennie koło nas, tylko trzeba wiedzieć, jak je sfotografować. Trzeba tylko uruchomić telefon i wyobraźnię.


Małgorzata Lis-Skupińska


Mariusz Stachowiak, „Piękne zdjęcia ze smartfona w zasięgu Twojej ręki" www.oderwany.com