Sting, to nie tylko popularny muzyk, kompozytor, producent, obrońca praw człowieka, to także wzorcowa postać w dziedzinie wellness. Swoją świetną kondycję zawdzięcza jodze i diecie wegetariańskiej.
fit.pl
2006-02-07 00:00
Udostępnij
Sting
sting1Sting, czyli Gordon Matthew Sumner to wokalista, kompozytor, aktor, działacz na rzecz praw człowieka i ochrony przyrody, oraz jedna z największych indywidualności w historii muzyki rockowej. Urodził się w 1951 roku, w Wallsend w Anglii. Początkowo grał na basie w jazzowym zespole Last Exit i uczył języka angielskiego. W 1977 wraz ze Stewardem Copelandem i Andy Summersem założył trio The Police.

Pierwsza płyta grupy - "Outlandos D'Amour" - była zbiorem prostych piosenek inspirowanych rockiem i karaibskimi rytmami, z czasem jednak brzmienie formacji rozwinęło się w stronę formuły, której zwieńczeniem był kamień milowy w historii rocka - wydany w 1983 roku krążek "Synchrocnicity" Wkrótce po jej wydaniu zespół rozpadł się, a Sting skoncentrował się na karierze solowej.
W 1982 roku nagrał balladę "Spread A Little Happiness", która znalazła się na ścieżce dźwiękowej filmu "Brimstone And Treacle". Współpracował również z Dire Straits oraz z Philem Collinsem, czy Erickiem Claptonem.
W swoich solowych projektach artysta otacza się znanymi muzykami, a jego kompozycje zdobywaja pierwze miejsca list przebojów.
Sting nie zajmuje się jednak tylko muzyką, występował również w kilku filmach, a także na deskach waszyngtońskiego teatru. Znana jest również jego działalność charytatywną. Angażuje się w w walkę o prawa człowieka. Aby promować młodych artystów założył studio nagrań Pangaea.

Sting to także wzorcowa postać w dziedzinie wellness.Artysta ćwiczy jogę i od wiely lat jest wegetarianinem.W jednym z wywiadów powiedział - Z czasem człowiek odkrywa, że joga może być także zajęciem duchowym, a nie tylko czysto fizycznym. Dlatego dla mnie joga to dziś nie wypoczynek, lecz najcięższa praca fizyczna, jakiej doświadczyłem. To duchowe przeżycie, dzięki któremu jestem bardziej zrównoważony i szczęśliwszy niż kiedykolwiek. Słynne zapewnienia o długotrwałym seksie tantrycznym, są także zasługą uprawiania tych ćwiczeń.

www.fit.pl