fit.pl mobile logo

Taneczne hity 2010 roku

Co zdominowało kluby fitness i szkoły tańca w 2010 roku? Niewątpliwie hitem stały się energetyczne połączenia tańców latino z solidnym aerobikiem i jeszcze coś dla zmysłów, i wyciszenia - Kizomba...  
taniec paraW kobiecym wydaniu, w minionym roku do szkół odważnie wkroczył taniec na rurze i belly dance, eksponując piękno kobiecego ciała i gorące emocje.

W zeszłym roku tanecznym krokiem szkoły tańca i kluby fitness kusiły wybuchową mieszanką energii tanecznej: od tradycyjnych tańców standardowych po gorące kubańskie rytmy. I choć z mody nie wychodzą standardy, w klubach tańczy się mieszankę Zumby, salsy i Dancehallu.

Energetyczna Salsa

Tradycyjnie przywędrowała do nas z bardzo gorącego klimatu Ameryki Łacińskiej, ale świetnie radzi sobie w każdym klimacie. Energetyczna, nieco diabelska i zmysłowa. Doskonale koi smutki i modeluje ciało. W minionym roku doczekała się salsowych festiwali, maratonów, a nawet szalała na wrocławskim dachu. Polscy salseros znają kilka jej odmian. Tańczy się ją solo w wersji dla pań, doczekała się także kubańskiego odpowiednika, i nowojorskiego charakteru  oraz wielu szalonych odmian – kto nie wierzy niech sprawdzi!

Czuła Kizomba

Od energetycznej salsy do zmysłowej Kizomby już niedaleko. Niejeden zmęczony salseros w ubiegłym roku wybrał zmysłowe „kizianie” w rytmie feelingowej muzyki.

Kizomba przywędrowała do nas z Angoli w latach 70., a od niedawna, i chyba już na dobre zadomowiła się w Europie.

Co nas w niej zachwyca.? Możliwość bliskości z partnerem, nawiązania zmysłowej relacji płci, a przede wszystkim nabrania subtelnej ogłady ruchów (szczególnie ważny atut w przypadku silnych i zdecydowanych mężczyzn). Kobieta w tańcu lekko poddaje się mężczyźnie, który stanowczo lecz delikatnie prowadzi..

Kobietom Kizomba daje szansę wyzwolenia gracji i wrażliwości, subtelne ruchy i emocjonalny kontakt z partnerem, i choć pomędzy partnerami nie widać iskry, które pojawia się np. w tangu, zmysłowa relacja, którą budują partnerzy zazwyczaj wypełnia parkiet po brzegi.

[-------]

zumba 2Szalona Zumba

Szaleństwo Zumby to przede wszystkim połączenie radosnych rytmów radości zainspirowanych rytmami latynoamerykańskimi między innymi: merengue, salsą, reggaetonem, sambą, cha-cha-cha, rumbą i tangiem.

Zumba narodziła się ze spontaniczności, przypadku i fitnessowych wariacji, gdy pewien instruktorów po prostu zapomniał przygotowanej na zajęcia muzyki. Na pewno nie przypuszczał, że jego improwizowane kroki do zupełnie innego repertuaru dadzą początek szaleństwu, jakie ogarnia uczestników, gdy na parkiet wkracza doświadczony instruktor Zumby.

W minionym roku Zumba doczekała się listopadowego i mikołajkowego festiwalu oraz setek godzin treningów w wielu szkołach, podczas których nowicjusze i doświadczeni tancerze zakosztowali wspaniałej atmosfery i prawdziwego fitnessowego wycisku, jaki daje Zumba.

Zumbę tańczy się już w ponad 40 krajach, a jej zwolenników stale przybywa. Zapewne i w tym roku nie zabraknie je na liście oczekiwanych zajęć, tym bardziej, że doskonale dba o formę i smukłą sylwetkę i odchudza.

pole dance2Pole Dance pełen seksapilu

Taniec na rurze choć wielu z nas nadal kojarzy się w zadymionym klubem go go, dumnie wkracza na salony, by zdobywać coraz większą rzeszę fanek wśród tańczących Pań i zachwyconych tym zmysłowym widokiem mężczyzn.

Choć pole dance wymaga jednak nieco więcej odwagi i determinacji, a także sporo siły i wytrzymałości, to jednak wiele Pań decyduje się przełamać stereotypy i zdrowo wyzwolić drzemiąca w nich kobiecość oraz seksapil! Prócz wielu szkół tańca, które zaczęły propagować ten rodzaj tańca, pole dance doczekał się także Mistrzostw Świata - pierwsze odbyły się w 2003 roku.

Taniec na rurze został nawet zgłoszony przez Międzynarodową Organizację Fitnessu i Pole Dance w celu uzyskania statusu dyscypliny sportowej, To na pewno dobra wiadomość dla nieśmiałych Pań, które jeszcze wahają się przed podjęciem decyzji.

Pole Dance tańczą zarówno młode kobiety, jak i seniorki, wiek jest tylko kwestią umowną, liczą się chęci, zaangażowanie i trochę fantazji.

[-------]

Gorący dancehall

Panie, które zamiast rury wolą zdecydowanie miejski luz lub szalone rytmy eksponujące talie i pośladki rodem z gorącej Jamajki w starym roku wybrały zajęcia dancehall. W dancehallu taniec ocieka kobiecością i kusi kształtami. Na pierwszym planie są oczywiście pośladki i zmysłowe ruchy, które wprost emanują seksem. Boso czy w szpilkach, kobiecy dancehall przyniósł nam słoneczne odświeżenie, a także sukcesy. Polska „Dancehall Queen” (jak mówi się o taniec brzucha bprofesjonalistkach tańczących Dancehall) Ula „Afro” Fryc wytańczyła sobie finał w programie „Mam Talent”. Od tego czasu wiele Pań postanowiło także odważyć się i kręcić zmysłowo pupą.

Taniec brzucha - perła orientu

Fascynujący, egzotyczny i zdobywający coraz większą popularność wśród kobiet belly dance stawia na brzuszek, im więcej tym lepiej. Tancerki belly dance nie tylko kuszą zmysłowymi kształtami, ale także prawdziwym kunsztem ruchów.

W Polsce taniec brzucha nie tylko zdobywa popularność jako alternatywa dla wielu innych zajęć w szkołach tańca. Powstaje coraz więcej szkół i warsztatów, które zajmują się propagowaniem, kultury i obyczajów Bliskiego Wschodu, z którymi nierozerwalnie łączy się ten taniec np. poprzez strój.

www.taniec.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl