"Taniec z Gwiazdami" - nie będzie kolejnej edycji!?

Znane i lubiane show "Taniec z Gwiazdami" zniknie z jesiennej ramówki TVN. Stacja zdecydowała, że program już nie przyciąga tak wielu widzów, dlatego czas na zmiany. Polacy będą rozczarowani?
fit.pl
2012-05-14 00:00
Udostępnij
Piotr Walter wiceprezes TVN tłumaczy, że choć większość Polaków nie wyobraża już sobie niedzielnych wieczorów bez ulubionych tancerzy i gwiazd pląsających na parkiecie, ostatnia edycja miała najsłabszą widownię ze wszystkich poprzednich. Zbyt mało widzów przed telewizorem to zapewne mniej pieniędzy a zatem mniejsza opłacalność programu.

Stacja już znalazła godnego następcę tanecznego show i wierzy, że tym razem widzowie tłuminie zgromadzą się przed telewizorami.

"Taniec z Gwiazdami" gościł w domach telewidzów od 2005 roku. W tym czasie obejrzeliśmy tysiące wspaniałych występów gwiazd i partnerujących im tancerzom, przeżywając wszystkie opinie jurorów, którzy dzielnie wspierali, ale także krytykowali poczynania gwiazd na parkiecie.

To dzięki show Polacy pokochali Beatę Tyszkiewicz i Zbyszka Wodeckiego w roli łagodnych i wspaniałomyślnych jurorów, ceniąc także fachowe i krytyczne uwagi taneczne ekspertów: Piotra Galińskiego i Iwony Pavlović.

To dzięki tak wielu edycjom w Polacy zaczęli szturmować szkoły tańca w poszukiwaniu tanecznych gwiazd, które dorastając wraz z kolejnymi odcinkami stali się prawdziwymi celebrytami i niezwykle rozpoznawalnymi osobowościami. Także gwiazdy miały tu chwilę dla siebie. Dzięki udziałowi w programie wiele polskich gwiazd sportu, muzyki, estrady: kina i teatru nauczyło się tańczyć, odkrywając swoje zamiłowania do tej dyscypliny i zdobywając wielką sympatię widzów.

Nie zabrakło także gwiazdorsko-tanecznych romansów i związków. To właśnie na parkiecie "Tańca z Gwiazdami" poznali się: aktorka, Katarzyna Cichopek i tancerz, Marcin Hakiel a także prowadzący, Piotr Gąsowski i tancerka, Ania Głogowska. Po każdej edycji nie milkły także plotki o romansach i rozstaniach przystojnego tancerza, Rafała Maseraka, którego urokowi nie mogły się oprzeć najpiękniejsze polskie gwiazdy.

Widzowie polubili także prowadzących: zwłaszcza Katarzynę Skrzynecką i Piotra Gąsowskiego, którzy w każdym odcinku bawili żartami i błyskotliwie zapowiadali kolejne wyczyny par. Wśród nowych jurorów i prowadzących najmniej uznania i sympatii widzów zdobyli słynący z nieustępliwości Janusz Józefowicz oraz jego życiowa partnerka, aktorka, piosenkarka i tancerka, Natasza Urbańska, która zdaniem wielu w ostatniej edycji nieudolnie zastępowała poprzedniczkę.

13. edycji show na dobre zapisało się w historii niedzielnych wieczorów przed telewizorem. Czy odświeżona ramówka TVN jesienią będzie większym hitem i przyciągnie przed telewizory rozczarowanych widzów?

www.taniec.fit.pl