fit.pl mobile logo

Tester żywności to podstawa zdrowej diety - x powodów, dlaczego warto go używać

Jakość spożywanej przez nas żywności ma niezwykle istotne znaczenie. We współczesnym świecie istnieje wiele sposobów, dzięki którym można to zweryfikować. Służą do tego wyspecjalizowane testery żywności. Specjaliści podkreślają, że ich wykorzystywanie stanowi podstawę zdrowej diety. W poniższym artykule omawiamy, dlaczego warto używać tego rodzaju urządzeń. Zapraszamy do lektury.

Niezdrowa żywność - jak ją rozpoznać?

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, z jak wieloma zagrożeniami wiąże się spożywanie niezdrowej żywności. Często też słyszymy o tym, że w jedzeniu znajdują się rozmaite chemiczne dodatki, ulepszacze, emulgatory, substancje słodzące i wiele, wiele innych. Mimo to, niewiele osób zadaje sobie trud polegający na kontrolowaniu składu wszystkich produktów przed ich zakupem. 

O jakie dokładnie substancje chodzi? Mowa tutaj na przykład o kwasie fosforowym - substancja ta zmniejsza wchłanianie żelaza, wapnia i magnezu. Kolejne substancje to m.in. sacharyna, aspartam czy sorbitol, czyli substancje słodzące. W wielu produktach stosowany jest też glutaminian sodu, który jest popularnym polepszaczem smaku. Wielu producentów wykorzystuje też emulgatory, które niejednokrotnie podrażniają jelita.

Jak unikać niezdrowej żywności? 

Co zrobić, aby mieć pewność, iż spożywane przez nas potrawy będą zdrowe i bezpieczne dla naszego organizmu? Jednym ze sposobów jest dokładne czytanie etykiet produktów oraz ich pochodzenia. Jest to jednak dość czasochłonne, dlatego znacznie lepiej jest postawić na profesjonalne urządzenie, jakim jest tester żywności

tester_zywnosci

Tester do żywności to niezwykle przydatne w dzisiejszych czasach urządzenie - korzystając z niego można analizować składniki oraz właściwości produktów spożywczych. Systematyczne używanie takich testerów sprawia, że możemy monitorować jakość i bezpieczeństwo żywności, co ogranicza ryzyko występowania chorób czy zatruć pokarmowych. Dzięki testom mamy pewność, iż my oraz członkowie naszej rodziny będą cieszyć się dobrym samopoczuciem po spożytych posiłkach. 

Jednym z najbardziej znanych i renomowanych testerów żywności jest Soeks Ecovisor F4. Korzystając z tego urządzenia można mierzyć poziom azotanów w żywności, ale to nie wszystko. Wykorzystując je można też zweryfikować jakość wody pitnej . 

Oprócz tego, w omawianym urządzeniu zastosowano też inne funkcje - dla dzieci i osób wrażliwych urządzenie ma dedykowany program, który uwzględnia obniżoną normę dopuszczalnych substancji szkodliwych dla zdrowia. 

Jak skorzystać z testera do żywności Soeks Ecovisor F4? 

W jaki sposób można weryfikować jakość żywności korzystając z testera? Jest to naprawdę banalnie proste. Mimo tego iż urządzenie posiada wiele zaawansowanych funkcji, jego użytkowanie nie powinno sprawiać większych trudności nawet laikom. Wystarczy, że umieścimy miernik w nie przetworzonym produkcie, wybierzemy go z listy, następnie odczytamy wynik - gotowe.

Wspomniany wcześniej profesjonalny tester do żywności Soeks Ecovisor F4 można kupić na stronie https://www.srtech.pl/

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl