Tomasz Barański – taniec towarzyszy mi od zawsze

Tomka Barańskiego wielu z nas kojarzy z występów w You Can Dance oraz Tańca z Gwiazdami. Podczas Międzynarodowej Konwencji FitStyle Summer w Kielcach poprowadził lekcję Dance i Jazz. Nam opowiedział o swojej pasji, jaką jest taniec
fit.pl
2011-08-10 00:00
Udostępnij
Tomasz Barański – taniec towarzyszy mi od zawsze
Podczas konwencji FitStyle Summer Tomek Barański poprowadził zajęcia Dance i Jazz

Właśnie poprowadziłeś lekcję Dance, podczas Maratonu FitDance. Grupa podołała Twojemu układowi?

Jestem mile zaskoczony. Widać, że panie tańczą, są w dobrej formie i dbają o nią. Widać, że ich ruchy nie są przypadkowe, ale widzę, że panie regularnie pracują nad swoimi ruchami, swoim ciałem.

Długo trzeba było Cię namawiać na poprowadzenie lekcji podczas Maratonu FitDance?

Nie. Z Natalią Filipp znamy się jakiś czas. Kiedy do mnie pisała, byłem co prawda w Stanach na stypendium tanecznych, tak więc ciężko nam było się porozumieć, ale jak widać udało się:) Cieszę się, że mogłem wystąpić, zwłaszcza, że Kielce to moje rodzinne miasto.

Twój układ był niezwykle energetyczny, ty sam na scenie tryskałeś energią. Powiedz skąd ją czerpiesz?

Nie wiem, nie umiem odpowiedzieć. To ludzie dają energię. Staram się dać im z siebie jak najwięcej i bardzo mnie cieszy, kiedy oni dają coś od siebie, kiedy to co im daję wraca do mnie, wówczas wszystko mi łatwiej przychodzi.

Taniec jest obecny od zawsze w Twoim życiu?

Można powiedzieć, że od zawsze, gdyż taniec towarzyszy mi od 10 roku życia. To właśnie wtedy poszedłem na pierwsze zajęcia tańca towarzyskiego do szkoły tańca Step by Step w Kielcach. Wtedy to zakochałem się w tańcu i tak mi zostało.

Wziąłeś udział programie You Can Dance. Uważasz, że ten program pomógł Ci rozwinąć swoje umiejętności? A może w czymś zaszkodził?

Na pewno program bardzo dużo mi pomógł. Uważam, że jest to świetny program dla tancerza. To niezwykła przygoda. Same przygotowania do programu dały mi mobilizację do tego, aby się rozwijać. To właśnie tam spotkałem mnóstwo świetnych choreografów, od których wiele się nauczyłem. Ten program to niesamowity rozwój dla tancerza, a przede wszystkim doświadczenie oraz niezapomniane emocje.

Następnym programem tanecznym, w którym wystąpiłeś był Taniec z Gwiazdami. Który program był dla Ciebie większą przygodą, występ w którym bardziej cenisz?

Te dwa programy różnią się zupełnie od siebie. W You Can Dance liczą się ogromne umiejętności. W tym programie ja siebie przedstawiam jako tancerza, jako osobę, bo w tym programie liczy się nie tylko taniec. Natomiast w Tańcu z Gwiazdami sytuacja wygląda zgoła odmiennie. W tym programie ja występuję w roli trenera i muszę być dobrym trenerem, ale również mieć świetne podejście i wyciągnąć z prowadzonej osoby to, co najlepsze i zaprezentować ją w jak najlepszy sposób. Tych dwóch programów nie da się porównać, przynajmniej moim zdaniem.

Taniec wypełnia cały Twój czas?

Tak taniec wypełnia raczej cały mój czas. Oczywiście mam przerwy na przykład na siłownię, ale to taniec wypełnia w większości moje życie.

Masz czas na wakacje?

Zawsze staram się znaleźć czas na wakacje. Od czasu do czasu trzeba wypocząć. Bardzo miło wspominam zeszłoroczne wakacje. W te wakacje też udało mi się zwiedzić wiele ciekawych miejsc.



Rozmawiała: Ola Kacprowicz

www.fit.pl