Lubisz jeździć na nartach lub snowboardzie? Relaksujesz się za pomocą ćwiczeń jogi? Nie musisz teraz rezygnować ani z jednego ani z drugiego. Snowga to połączenie właśnie dla Ciebie
fit.pl
2010-12-14 00:00
Udostępnij
Trendy fitness: Snowga
Snowga to niezwykły nowy trening, którego prekursorką jest Anne Anderson, amerykańska certyfikowana instruktora jogi i narciarstwa.

W programie, który trwa 90 minut, znaleźć można:

• rozgrzewkę z elementami delikatnych ćwiczeń rozciągających i asan hatha jogi,
• wprowadzenie i wykorzystanie technik medytacyjnych w trakcie wjazdu na szczyt stoku,
• wykorzystanie technik medytacyjnych w trakcie zjazdu, co daje mnóstwo zabawy i pozytywnych emocji.

W nowym trendzie fitness zwanym snowga szczególną uwagę zwraca się na technikę oddychania, dopasowanie trudność zajęć do aktualnego poziomu uczestnika oraz rozwój wewnętrznej siły, równowagi i elastyczności.

Medytacja w połączeniu z ruchem na świeżym powietrzu doskonale relaksuje ciało i dodaje nam energii. Mięśnie są rozluźnione, a więc mniej podatne na kontuzje. Jasność umysłu i zwiększona percepcja pozwalają na cieszenie się otoczeniem. Dzięki ćwiczeniom jogi poprawia się ogólna równowaga ciała. Napięcia i zahamowania ulegają zmniejszaniu, tak więc postępy w umiejętnościach narciarskich przychodzą z łatwością. Dzięki temu staniesz się lepszym narciarzem lub snowboardzistom.

Narciarzy lub snowboardzistów, którzy nie trenowali jogi do tej pory, Snowga wprowadza do praktyki jogi, zachęcając tym samym do ćwiczeń również poza stokiem.

Snowga jeszcze nie jest praktykowana w Polsce, ale zaadoptowanie tej aktywności na polskim gruncie, to tylko kwestia czasu.

www.fit.pl