Czy można przyrządzić smaczne i pożywne potrawy bez mięsa? Ta książka udowadnia, że jest to jak najbardziej możliwe
fit.pl
2007-04-11 00:00
Udostępnij
Wegetariańskie przepisy
Czy można przyrządzić smaczne i pożywne potrawy bez mięsa? Niektórzy twierdzą, że nie, ale ta książka udowadnia, że jest to jak najbardziej możliwe. Przy okazji można poznać zupełnie nowe smaki i urozmaicić swoja dietę.

Wegetariańska dieta ma swoich zwolenników i przeciwników. Są tacy, którzy twierdzą, że jest najlepszym z możliwych wyjściem, a inni twierdzą, że brakuje w niej składników, które znajdziemy tylko w mięsie. Poglądy na tą sprawę są różne, ale patrząc na różnorodność przepisów, zawartych w tej książce, jedno można stwierdzić na pewno – kuchnia wegetariańska może być bardzo smaczna.

Znajdziemy tu mnóstwo przepisów: na sałatki, zupy, ciasta desery i przystawki. Z warzywami, kaszą , ryżem, jajami i grzybami. Na słodko, na ostro, potrawy orientalne, amerykańskie, europejskie – do wyboru, do koloru. Oprócz przepisów, publikacja ta zawiera również porady dla udzielających się w kuchni, z których można dowiedzieć się m.in., jak smacznie i zdrowo obywać się bez mięsa, dostarczając jednocześnie organizmowi niezbędnych składników i nie spędzając połowy życia w kuchni.

Można się też dowiedzieć, jak wykorzystywać egzotyczne dodatki (np. avocado, dziki ryż kawior, chleb kukurdziany), jak stosować kuchenne triki (np. jak poszatkować 10 jajek w pół minuty), jak przyrządzać soję i soczewicę i wiele, wiele innych rzeczy.

Naprawdę warto sięgnąć po tę książkę. Nawet jeśli dieta wegetariańska jest wam obca, można potraktować ten poradnik jako znakomitą książkę kucharską, która urozmaici waszą dietę.

Autor poradnika, Jay Weinstein jest dziennikarzem kulinarnym radia NPR, profesjonalnym kucharzem i absolwentem prestiżowego Amerykańskiego Instytutu Kulinarnego. Pracował w wielu prestiżowych restauracjach w USA, między innymi w bostońskiej Jasper i nowojorskiej Le Bernardin. Ma swoim dorobku autorskim wiele książek i innych publikacji kulinarnych.

Uwaga konkurs!

Wydawnictwo Septem (www.septem.pl) ufundowało dla naszych czytelników cztery egzemplarze tej książki. Żeby ją zdobyć, wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie. Zapraszamy!

Szczegóły TUTAJ >>

www.fit.pl