Chodzenie po górach to duża przyjemność. Zanim jednak wybierzesz się zdobywać szczyty, przygotuj organizm do wyprawy. Dzięki temu unikniesz zakwasów.
fit.pl
0000-00-00 00:00
Udostępnij
Zanim wyruszysz w góry
Sprężyste pośladki. Przyjmij pozycję wyjściową, jak w ćwiczeniu wzmacniającym łydki. Odwiedź lewą nogę na wysokość 30 cm tak, abyś poczuła silne napięcie pośladka.

Uwaga ! Stopa nogi unoszonej powinna być ustawiona prostopadle do podłogi. Wróć do pozycji wyjściowej, nie dotykając podłoża. Ćwiczenie powtarzaj do zmęczenia mięśnia pośladka. Potem zmień nogę.


trening1


Wzmocnienie zewnętrznych mięśni nóg. Stań w pozycji "na baczność". Rozłóż ramiona na wysokość barków. Prawą nogę odwiedź w bok na taką wysokość, abyś nie straciła równowagi. Ćwiczenie powtórz 15 razy. Zmień nogę. Po kilku dniach możesz założyć na łydki obciążniki. Ćwiczenie będzie wtedy efektywniejsze.

 

Mięśnie kręgosłupa w dobrej formie. Połóż się na brzuchu tak, by nogi były złączone, a palce stóp opierały na podłożu. Oprzyj dłonie na skroniach i unieś delikatnie tułów. Ćwiczenie powtórz przynajmniej 15 razy.

trening3


Silne łydki. Stań w niewielkiej odległości od krzesła tak, aby dłonie swobodnie spoczywały na oparciu, a ramiona były zgięte w łokciach. Lewą stopę załóż w okolicach kostki prawej nogi. Na stopie prawej nogi unieś się powoli ( najwyżej, jak możesz) na palcach. Pozostań w tej pozycji kilka sekund. Opuść powoli piętę, ale nie dotykaj nią podłoża. Ćwiczenie powtórz przynajmniej 15 razy. Potem zmień nogę.

trening4


Silne pośladki i zewnętrzna strona nóg. Stań w małym rozkroku, wyciągnij ręce przed siebie. W niezbyt szybkim tempie wykonaj 15 półprzysiadów. W trakcie wykonywania tego ćwiczenia głowę trzymaj prosto, brzuch i pośladki powinny być silnie napięte.

trening5

 

www.fit.pl