fit.pl mobile logo


Jak odnaleźć w sobie motywację i osiągnąć sukces w nadchodzącym 2014 roku? 5 wskazówek

Zbliżające się święta i Nowy Rok, często owocują w nowe cele i postanowienia. Jedni chcą więcej zarabiać, inni mieć lepsze relacje z rodziną, a jeszcze inni chcą zbudować wspaniałą sylwetkę na nadchodzące lato. Niestety, często plany nie zostają zrealizowane i przez kolejny rok nasze życie pozostaje na takim samym poziomie jak było. Kiedy słomiany zapał bierze w górę, jest wysoce prawdopodobne, iż za kilka dni nasz płomień motywacji się wypali i zgaśnie  
Jak zatem sprawić, żeby w roku 2013 raz na zawsze powiedzieć NIE wymówkom i wziąć się za swoją sylwetkę?

Zapoznaj się z poniższymi radami, aby raz na zawsze skończyć ze słomianym zapałem i zacząć osiągać sukcesy!

1. Wyznacz sobie cele

Dużo osób w momencie kiedy postanawia coś zrobić, nie ustala konkretnych celów. Idealnie widać to na przykładzie postanowień noworocznych gdzie większość ludzi mówi o planach na następny rok. „Schudnę, rzucę palenie, podwoję dochód, otworzę biznes, napiszę książkę, zmienię samochód….” Znasz to skądś? Kiedy aura sylwestrowej nocy opada, przychodzi ból głowy spowodowany kilkoma lampkami szampana i wracamy na ziemię. Pojawiają się stare obowiązki, wizja jutrzejszego pójścia do pracy a nasze plany noworoczne schodzą na dalszy plan. Mijają kolejne tygodnie, a my całkowicie zapominając o swoich przyrzeczeniach, nic nie zmieniamy w swoim życiu.

Żeby zapobiec takiej sytuacji należy każdy cel spisać na kartce. W momencie kiedy planujemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów, musimy z góry ustalić ile, w jaki sposób i w jakim czasie. Snucie mało konkretnych planów jest mało efektywne, ponieważ nie mając żadnych ram czasowych, często odkładamy zadania na później. Na etapie wyznaczania celów musisz widzieć mniej więcej w jakich dniach będziesz ćwiczyć, jaką dietę wybrać i w jaki sposób zmieni się Twój harmonogram dnia. To niesłychanie ważne, ponieważ już samo myślenie o danym celu sprawia, że wydaje nam się realny do osiągnięcia.

2. Musisz pożądać tego, co chcesz osiągnąć

Kolejna bardzo ważna kwestia wiąże się z atrakcyjnością celu, który sobie wyznaczamy. Bardzo często marzymy i pragniemy rzeczy nierealnych, co prowadzi do sytuacji w której nasz mózg dane marzenie traktuje jako coś czego nie da się osiągnąć. Działa to również w drugą stronę, kiedy cele, które sobie wyznaczamy są dla nas nieatrakcyjne, ponieważ są dla nas zbyt proste do zrealizowania. Cel, który musimy sobie wyznaczać musi być atrakcyjny, realny, mierzalny i przez nas pożądany. Wiele osób marzy o szczupłej sylwetce, ale w żaden sposób tego nie pożądają. Osoba, która jest wysoko zmotywowana do dbania o linię widzi codziennie siebie jako szczupłą osobę, a projekcja własnej osoby w przyszłości motywuje ich do działania.

Pamiętasz kiedy byłeś(-aś) małym dzieckiem i widziałeś(-aś) na jednych z witryn sklepowych zabawkę, o której marzyłeś? Dla dziewczynek mogła być to wspaniała lalka, dla chłopców zdalnie sterowanych samochód. Płacz, tupanie nogami, krzyki i usilne prośby w stronę rodziców często nie pomagały, ponieważ nie wszystko można mieć na wyciągnięcie ręki. Być może po powrocie do domu płakałeś(-aś), wyobrażałeś sobie jakim wspaniale byłoby się tą zabawką bawić, postawić ją na półce koło łóżka i codziennie przed zaśnięciem na nią patrzeć. Dzieci dają nam świetny przykład na to, jak bardzo mocno można czegoś pragnąć. Uczmy się od nich, ponieważ uczucie pożądania to świetny motywator.

3. Ustal konkretny plan treningowy

Kiedy ustalimy i spiszemy na kartce cel, którego pożądamy musimy przejść do konkretów. Jesteśmy silnie zmotywowani, pełni energii i zdeterminowani by osiągnąć to czego pragniemy. Jest to idealny moment do tego, żeby konkretnie ustalić co będziemy robić krok po kroku. Ogólne plany i wizje ze wskazówki pierwszej trzeba rozbić na szczegóły, etapy i segmenty. Jeżeli Twoim celem jest zgubienie 10 kilogramów w 3 miesiące, co daje 3,33kg na miesiąc. To z kolei oznacza, że średnio, tygodniowo powinieneś chudnąć 0,8kg. Wyznaczenie stałego, spójnego procesu jest o wiele prostsze niż katowanie się dietą przez tydzień tylko po to, żeby później przez kolejny tydzień nie wykonywać żadnych ćwiczeń.

4. Nagradzaj się za małe sukcesy

Kiedy już zaczniesz realizować swój plan treningowy i pojawią się pierwsze efekty, motywacja pojawi się sama. Sam fakt niższej wagi czy kilu centymetrów mniej w pasie poprawi Ci samopoczucie. Nie możesz jednak zapomnieć, żeby wynagradzać się za wykonaną pracę i osiągnięte cele. Nie wiem co lubisz robić i co Cię motywuje, ale jeśli jest jakaś rzecz, której wykonywanie sprawia Ci przyjemność, powinieneś się nią nagrodzić za zrealizowany cel. Jesteśmy tylko ludźmi i po każdej dobrze wykonanej pracy powinna pojawić się nagroda.

5. Sukcesy łatwiej osiąga się w grupie – poznaj osoby, które mają podobne cele

Ktoś kiedyś powiedział, że gra się pojedynczo, lecz wygrywa się zespołowo i jest w tym powiedzeniu wiele prawdy. Samemu często ciężko zmotywować się do wyjścia z domu czy wyrzeczenia się słodyczy pod koniec ciężkiego dnia. Nawiązując kontakt z osobami, które mają podobne cele będzie nam o wiele łatwiej, ponieważ możemy się wzajemnie motywować i egzekwować nasze poczynania. Najlepsza przyjaciółka z pewnością wyciągnie Cię z domu, chętnie zje z Tobą zdrowy obiad a przy tym opowie Ci o swoich celach co również będzie dla Ciebie stanowić motywację.

Więcej o motywacji przeczytasz tutaj.

Michał Flisiuk
Ekspert ds. rozwoju personalnego i motywacji
Założyciel i autor bloga
http://motywacja-blog.pl

 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
karolinaa12649126

OSIĄGAJ SZCZUPŁE LUB MUSKULARNE CIAŁO SZYBCIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK! PROSTY TRENING, TANIA DIETA, INDYWIDUALNIE DOBRANA SUPLEMENTACJA! WEJDŹ TERAZ NA WWW.IGORTRENERONLINE.PL I WYGRAJ 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH! https://zapodaj.net/b24329f133092.png.html

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl