fit.pl mobile logo


Kobieta na siłowni

Bardzo pozytywnym zjawiskiem, jest fakt, iż coraz więcej publikacji na powyższy temat ukazuje się na portalach i w prasie. Świadczy to o zainteresowaniu tym tematem, a to jest najważniejsze
Pracując na siłowni spotykam się niestety bardzo często z obawą kobiet przed treningiem z obciążeniem. Podstawowe i często pojawiające się wśród ćwiczących kobiet wątpliwości nadmiernego„rozrastania się” rzeczowo i fachowo rozwiewa w artykule "Kobieta na siłowni", Tomasz Walczak, zarysowując główne rodzaje treningu oraz wykazując różnice pomiędzy treningiem zawodowym i rekreacyjnym.

Żeby się nie dublować i w pełni przekonać kobiety do ćwiczeń siłowych uzupełnię jedynie tą wypowiedź o perspektywę instruktorki fitness.

Podstawowe błędy moich klientek to:
  • przekonanie, że „im więcej ćwiczę tym lepiej”. Nic bardziej mylnego. Mięśnie muszą się zregenerować. Trzeba dać im czas na odpoczynek. Również grupowe zajęcia fitness trzeba dobierać z głową, aby uniknąć negatywnych skutków przemęczenia.
  • „wystarczy trening aerobowy” - owszem, trening na bieżniach, orbitrekach, steperach i innych jest bardzo ważny, ale sam nie przyniesie upragnionych rezultatów;
  • będę dużo ćwiczyć, to efekty przyjdą nawet jeśli będę jeść to, co jadłam do tej pory”. Być może rzeczywiście zauważalna będzie jakaś drobna pozytywna zmiana po rozpoczęciu treningów. Jednak zaraz po niej przestanie się zmieniać cokolwiek, spadnie motywacja i szybko zrażone takim stanem rzeczy rezygnujemy z treningu. Racjonalne i zdrowe żywienie to podstawa naszego sukcesu!!! Przeanalizujmy to co jemy z dietetykiem lub trenerem. Uprawiając sport rekreacyjnie dla dobrego wyglądu i samopoczucia, nie musimy się katować restrykcyjną dietą, bieżmy jednak pod uwagę podstawowe zasady zdrowego żywienia.

Jako instruktor fitness spotkałam się z następującymi sytuacjami:
  • kobieta chce ujędrnić i wymodelować sylwetkę; myśląc sobie „im więcej tym lepiej” codziennie chodzi na grupowe zajęcia obciążające te same partie mięśniowe- z reguły są to brzuch, uda i pośladki; dodatkowo ćwiczy na maszynach aerobowych, które również obciążają te same partie mięśniowe; dodatkowo je tzw. „byle co”, czyli nie odpowiednio odżywia swoje mięśnie, ale jednocześnie je na tyle energetycznie, że się nie odtłuszcza. Zamiast ładnie wymodelować mięśnie i dzięki temu ujędrnić ciało, doprowadza do ogromnego spadku masy mięśniowej przy stałej ilości tkanki mięśniowej.Najistotniejszą cechą naszego treningu powinna być jego celowość. Trening musi być ukierunkowany. Jeżeli same nie posiadamy odpowiedniej wiedzy jak ukierunkować trening, żeby osiągnąć upragniony cel, nie bójmy się pytać. Trenujmy mądrze, a efekty zapewne przerosną nawet nasze oczekiwania.

Monika Szolc instruktorka w Studio Energia

www.fit.pl
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl