Utrata zbędnych kilogramów to wielki wysiłek. To nie tylko ścisłe przestrzeganie diety, ale także wykonywanie intensywnych ćwiczeń. Badania pokazują, że planowanie ćwiczeń może nie tylko pomóc w utracie wagi, ale również w utrzymaniu jej
fit.pl
2014-01-07 00:00
Udostępnij
Planuj ćwiczenia, by utrzymać wagę
Amerykańscy naukowcy zbadali intensywność ćwiczeń wśród trzech grup: osób z nadwagą lub otyłością, osób, które nigdy nie miały nadwagę i osób, które straciły na wadze i starają się ją utrzymać. Ostatnia grupa była częścią National Weight Control Registry, dobrowolnego rejestru osób, które utraciły znaczną część masy ciała i utrzymują prawidłową wagę.

Badani przez miesiąc byli podłączeni podczas ćwiczeń pod urządzenie, które sprawdza i reguluje częstotliwość i natężenie ruchu.

Ochotnicy , którzy stracili zbędne kilogramy, codziennie brali udział w 40 minutowych umiarkowanych pod względem intensywności ćwiczeniach, podczas gdy grupa osób, która nie miała nadwagi ćwiczyła około 26 minut dziennie, rozpoczynając trening od umiarkowanych ćwiczeń , a na intensywnych kończąc. W grupie otyłych ćwiczenia trwały około 19 minut dziennie.

- Planowanie trening jest kluczowe w procesie utraty wagi i utrzymywania jej - podkreślają autorzy badania – zaplanowane działanie powoduje, że nasza motywacja jest dużo większa i skuteczniejsza.

Planowanie ćwiczeń jest konieczne do osiągnięcia takiego poziomu aktywności , który pozwoli nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale również utrzymać prawidłową masę ciała. Ruch bardzo wspomaga odchudzanie, jak również pomaga utrzymać wagę po diecie. Najlepiej zaplanować ćwiczenia, zorganizować wszystko tak, aby ćwiczyć dwa, trzy razy w tygodniu. Dokładnie wyznaczony czas ćwiczeń ułatwia utrzymanie dyscypliny, a ruch staje się Twoim zwyczajem.

Zaplanuj ćwiczenia i odnotowuj, czy przynoszą jakieś rezultaty. Jeżeli nie, nie zniechęcaj się, tylko ćwicz jeszcze ostrzej, aby zaobserwować wyraźne różnice. Zapisuj w dzienniku jak długo dziś biegałeś, ile przebiegłeś, ile zrobiłeś pompek czy przysiadów. Pamiętaj o tym i jutro zwiększ sobie limit.

Naukowcy zauważyli, że choć dieta wśród badanych nie było monitorowana, inne badania wykazały, że ludzie, którzy utracili wagę zaczęli jeść mniej tłuszczu w porównaniu z ludźmi, którzy nigdy nie mieli problemów z wagą.

www.fit.pl