Jechaliśmy po naukę, a okazało się, że możemy wygrywać – Albert Szczygielski

Czy jeden, pozornie niewielkich rozmiarów, medal może zmienić całe życie? Tak! Przekonał się o tym Albert Szczygielski, utytułowany polski kulturysta, który swój pierwszy medal zdobył w zawodach kulturystycznych w Rumunii w 1986 roku. Siłownie były w tym czasie w Polsce prawdziwą rzadkością, więc nikt nie oczekiwał od zawodników spektakularnych osiągnięć. Jednak ciężka praca i upór wygrały z możliwościami ograniczonymi przez system.
2018-04-13 00:00
Udostępnij
Jechaliśmy po naukę, a okazało się, że możemy wygrywać – Albert Szczygielski

„Wspomnienie tego pierwszego zwycięstwa towarzyszy mi nieustanie” – twierdzi Albert, który od tamtej pory zdobył pięć tytułów Mistrza Polski, dwa brązowe medale Mistrzostw Europy i brązowy medal Mistrzostw Świata. W 2017 roku sportowiec spełnił swoje największe marzenie zdobywając tytuł Mistrza Europy w kulturystyce. Warto dodać, że po drodze zmierzył się z jedenastoletnią przerwą spowodowaną kontuzją kolana. Historia Alberta to książkowy przykład sportowej determinacji.

Dzięki kampanii „Pierwsze zwycięstwo”, stworzonej przez markę Tryumf, mamy okazję poznać historię Alberta od pierwszego zwycięstwa aż do dzisiaj. Kulturysta jest jedną z postaci zaproszonych do serii inspirujących wywiadów, w których sportowcy i specjaliści innych dziedzin opowiadają o swoich pierwszych trofeach i tym, jak wpłynęły one na ich życie i karierę. Nie ma tutaj miejsca na czary: pot i godziny pracy nad swoim ciałem to jedyna droga do medalu. Magia dzieje się dopiero po drugiej stronie zwycięstwa.

Albert Szczygielski – polski kulturysta, zdobywca złotego medalu w zawodach kulturystycznych w Rumunii w 1986. W 1997 zdobył tytuł Mistrza Polski, przerywając złą passę po kontuzji kolana. Zdobywca pięciu tytułów Mistrza Polski, dwóch brązowych medali Mistrzostw Europy i brązowego medalu Mistrzostw Świata. W roku 2017 otrzymał tytuł Mistrza Europy w kulturystyce.