fit.pl mobile logo

Najlepszy sposób, by wzmocnić organizm

 Na co dzień nierzadko narzucamy sobie niesamowicie szybkie tempo życia, za którym czasem nie sposób nadążyć. W wyniku tego możemy odczuć na własnej skórze skutki przekroczenia pewnej granicy. Czy koniecznie musimy zwolnić, czy może jednak istnieje jakiś sposób, który pozwoli nam przyjąć odpowiedni zastrzyk energii do dalszego działania?
 
Poznać prawdziwą przyczynę zmęczenia
Stan, w którym brakuje nam sił do wykonywania podstawowych czynności, dopada w pewnym momencie każdego z nas. Mamy ograniczone rezerwy energetyczne, jednak ich poziom może różnić się w zależności od człowieka. Nauka wyróżnia dwa typy zmęczenia: ośrodkowe (zwane także ogólnym) i obwodowe (mięśniowe). Nie zawsze jest ono wynikiem nadmiernego wysiłku. Często to jeden z objawów poważniejszych schorzeń, które są czasem trudne do zdiagnozowania we wczesnej fazie. Przykładowo zmęczenie objawiające się nadmierną sennością połączoną z niedoborem żelaza bądź witaminy B12 może wynikać z anemii. Inne schorzenia, któremu towarzyszy ciągły brak siły to m.in.: bezdech senny, niedoczynność tarczycy, choroby nerek, cukrzyca, choroby serca. Ponadto trzeba zaliczyć do tej grupy depresję, która poza problemami natury emocjonalnej może charakteryzować się zmęczeniem. Niewystarczająca ilość godzin snu szybko daje się odczuć. Jeżeli pojawia się dość często, to może doprowadzić do stanu, który nazywamy zespołem przewlekłego zmęczenia. Dlatego też w przypadku dostrzegania u siebie częstego braku sił trzeba pomyśleć nad rozwiązaniem, które przywróci nam dawny wigor. Szybka poprawa może nastąpić bez potrzeby dużych nakładów finansowych oraz odwiedzania lekarza.

Zmiana destrukcyjnych nawyków
Wzmocnienie organizmu musi być priorytetem u osoby, której wciąż doskwiera zmęczenie. Jednym z pierwszych kroków, jakie należy w takiej sytuacji podjąć to wyregulowanie snu. Chodzi tu nie tylko o optymalną ilość godzin, która waha się w zależności od wieku i indywidualnych potrzeb. Istotne znaczenie ma pora, o której zasypiamy. Zbawienna dla wielu osób okazuje się także drzemka po obiedzie nieprzekraczająca trzydziestu minut. Kiedy uda się nam zmienić nawyki związane ze snem, szybko zaczynamy zauważać, że nie można go w żadnym wypadku bagatelizować. Żeby prawidłowo egzystować, musimy także czerpać energię pochodzącą z pokarmu. Ten niestety staje się coraz mniej odżywczy. Badania prowadzone przez wielu naukowców udowodniły, że w dzisiejszych owocach i warzywach jest znacznie mniejsza ilość witamin, niż kilkadziesiąt lat temu. Przyczyn tego stanu można upatrywać w wielu czynnikach. Na pewno znaczenie ma zmiana technik w rolnictwie przemysłowym nastawionym na ilość, niekoniecznie jakość plonów. Nawet przy zachowaniu tej samej diety nasz organizm otrzymuje coraz mniej niezbędnych składników odżywczych. Problem ten dostrzegły koncerny farmaceutyczne, które przez wiele lat pracowały nad suplementami, które miały zapewnić zażywającemu wszystko, co niezbędne, by tryskać energią każdego dnia.

Minimum obowiązków, maksimum efektów
Opracowanie, a przede wszystkim przestrzeganie diety idealnie zbilansowanej to niezwykle trudne zadanie dla przeciętnego człowieka. Nie każdy dysponuje czasem oraz wiedzą, która pozwoli mu przygotowywać posiłki zapewniające odpowiednią dawkę energii w postaci witamin i innych składników odżywczych. Jednakże nawet i taka osoba nie jest skazana na wieczny niedobór tych elementów. Żeby skutecznie wzmocnić organizm, wystarczy sięgnąć po jedną tabletkę dziennie suplementu bazującego na naturalnych składnikach, jakimi są: ekstrakt z ziaren guarany, ziaren kakaowca oraz liści Yerba Mate. W ten sposób można uzupełnić dzienne zapotrzebowanie na : witaminę A i D, kwas foliowy, kwas pantotenowy, jod, chrom i wiele innych elementów. Tego typu suplementy są także dostępne w formie tabletek do rozpuszczania, co jest zbawienne dla osób, które mają słabszy żołądek. Co ciekawe, w tej postaci zastrzyk energii trafia do organizmu w niespełna dwadzieścia minut. Więcej informacji na temat tego rodzaju suplementu można znaleźć na stronie Vigorup. Znajdują się tam szczegóły dotyczące składu, dawkowania oraz inne zalecenia zawarte w ulotce.

Obecnie znacznie łatwiej udzielić nam opowiedzieć na pytanie: co na wzmocnienie organizmu zastosować w pierwszej kolejności? Przy użyciu dostępnych bez recepty suplementów możemy szybko stanąć na nogi i wrócić do pełni sił. Zażywając je regularnie, zabezpieczymy się także przed powrotem do stanu, w którym posiadane przez nas zasoby energii zostały wyczerpane niemal do zera.


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka
skruczka

Najbardziej skuteczne diety i plany treningowe w Polsce? TYLKO http://www.igortreneronline.pl Odchudzanie dla każdego! Wejdź teraz i zacznij jeszcze dzisiaj! Odchudzanie i budowanie formy jeszcze nigdy nie było tak proste! Wejdź teraz na: www.igortreneronline.pl I przeczytaj pozytywne opinie zadowolonych klientów !

Zgłoś nadużycie-

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl