fit.pl mobile logo

Jak zdrowo schudnąć?

Internet, prasa i media zasypują nas licznymi sposobami na szybką utratę wagi. Jednak jedynym skutecznym i zdrowym sposobem na odchudzanie jest zmiana nawyków żywieniowych, ograniczenie spożywanego jedzenia oraz aktywność fizyczna. Konieczne są zatem kompleksowe rozwiązania, a posiłki muszą być odpowiednio zbilansowane.

Urozmaicone i zbilansowane menu

Zdrowa dieta to nie tylko odpowiednia ilość posiłków, ale również właściwe i niezbędne składniki dostarczane do organizmu. Dlatego ograniczając kalorie, należy zadbać o urozmaicone menu i niezbędne składniki dla organizmu. Potrzebuje on bowiem zarówno białka, węglowodanów, tłuszczu, witamin i minerałów.

Komponując codzienne posiłki należy zatem zadbać o wybór odpowiednich składników. Nie może zabraknąć produktów zbożowych z pełnego przemiału, pełnowartościowego białka, tłuszczy roślinnych. Należy również zadbać o odpowiednie przygotowanie posiłków. Smażenie i pieczenie trzeba ograniczyć na korzyść gotowania, duszenia oraz przygotowania posiłków na parze. Dzięki temu znacznie ograniczy się ilość spożywanego tłuszczu, a to już milowy krok do gubienia nadprogramowych kilogramów.

Niestety w natłoku zajęć często w praktyce okazuje się, że przygotowanie zdrowych posiłków to spore wyzwanie i brakuje czasu na przestrzeganie zdrowego stylu życia. W konsekwencji na przygotowanie posiłku nie pozostaje zbyt wiele czasu. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest skorzystanie z cateringu dietetycznego, który oferuje gotowe i zbilansowane menu na każdy dzień. To znaczna oszczędność czasu i niesamowita wygoda. Nie trzeba bowiem spędzać wielu godzin w kuchni, by przygotować urozmaicone i zdrowe posiłki na każdy dzień.

Woda, błonnik, brak używek

Zdrowe odchudzanie to również rezygnacja z używek i alkoholu na korzyść drogocennej wody. Należy zatem codziennie wypijać 2 litry niegazowanej wody, by wspomóc organizm w utracie zbędnych kilogramów. Doskonała jest również zielona herbata, jednak bez cukru. Należy unikać słodzonych napojów, soków oraz zrezygnować z alkoholu.

Niezwykle ważny w walce o piękną sylwetkę jest błonnik. Wchłania wodę, pęcznieje w żołądku i daje uczucie sytości. Poprawia pracę jelit, oczyszcza je, co przyczynia się do szybszej utraty wagi. Dlatego posiłki powinny być tak skomponowane, by zawierały odpowiednią ilość błonnika. Przy odpowiednim menu, nie ma potrzeby dodatkowej suplementacji, gdyż błonnik można dostarczyć z pożywieniem.

Odchudzanie z cateringiem dietetycznym

Diety pudełkowe to coraz popularniejsza metoda na zgubienie kilogramów. Taki wybór najczęściej jest spowodowany brakiem czasu na przygotowywanie posiłków i zakupów. Jednocześnie należy dodać, że wielu ludzi nie posiada odpowiedniej wiedzy z zakresu przygotowywania zdrowych posiłków, a catering dietetyczny to gotowe rozwiązania, co więcej każdego dnia inne.

Zaletą tego typu rozwiązań są nie tylko właściwie skomponowane posiłki, ale również odpowiednie porcje. Dobry catering dietetyczny to również właściwa ilość białka, węglowodanów, tłuszczu, co pozwala dostarczyć każdy niezbędny składnik do organizmu. To również doskonały sposób, by nauczyć się komponować posiłki zdrowe i urozmaicone. Dlatego warto skorzystać z gotowego pomysłu na dietę, który opracowany jest przez doświadczonego dietetyka. Catering dietetyczny to zdrowe nawyki żywieniowe i smaczne posiłki. To sposób na wymarzoną sylwetkę, redukcja masy ciała oraz pyszne jedzenie każdego dnia. To dietetyczne posiłki z dostawą do domu oraz produkty najwyższej jakości skomponowane przez profesjonalnych kucharzy.

Jedną z firm świadczącą tego typu usługi jest Heroes Diet - catering dietetyczny, działający na terenie wielu miast Polski. Zachęcamy do zapoznania się z ich ofertą zestawów testowych, które można nabyć już od 29 zł.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl