Coraz częściej myśląc o redukcji zbędnych kilogramów sięgamy po naturalne produkty, które nie tylko pomagają spalać tłuszcz, ale również dostarczają organizmowi wartościowych składników odżywczych, poprawiają trawienie i zmniejszają apetyt. Co warto jeść kiedy chcemy schudnąć? Poniżej przedstawiamy listę pokarmów, które mogą być wsparciem w diecie. Warto sięgać po nie jak najczęściej.
Aleksandra Załęska
2024-05-27 11:18
Udostępnij
Jakie produkty wspomagają odchudzanie?

Zielone warzywa

Zielone warzywa liściaste, takie jak szpinak, jarmuż czy różne gatunki sałat, są nie tylko niskokaloryczne, ale też zawierają wiele witamin i minerałów wspierających metabolizm. Ich ogromną zaletą jest duża ilość błonnika, który wspomaga procesy trawienne i pomaga regulować apetyt.

Przyprawy

Aromatyczne przyprawy mogą być doskonałym pogromcą tłuszczu. Kurkuma jest jednym z nich - zawiera kurkuminę, która ma silne właściwości przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Pozwala to likwidować stany zapalne w organizmie, które często związane są z otyłością. Na przyspieszanie metabolizmu i szybsze spalanie kalorii wpływa pieprz cayenne, czyli popularne chili. Pomocny może być również cynamon, który stabilizuje poziom cukru we krwi.

Herbata

Wiadomo, że ważnym elementem zdrowej diety jest odpowiednie nawodnienie. Oprócz wody, która powinna być tu podstawą, można sięgać też po różnego rodzaju herbatki i napary ziołowe. O ile nie dodamy do nich cukru, zawierają one znikomą ilość kalorii. Niektóre z nich mogą być dodatkowym wsparciem w procesie odchudzania. Szczególnie pozytywny wpływ na spalanie tłuszczu ma herbata zielona, ale warto też sięgnąć po czerwoną herbatę, która blokuje wchłanianie tłuszczu.

Ocet jabłkowy

Często polecanym produktem na odchudzanie, o którego skuteczności przekonuje wiele osób, jest ocet jabłkowy. Poprawia trawienie, reguluje poziom cukru i sprzyja szybszemu spalaniu kalorii. Zaleca się picie rozcieńczonego wodą octu jabłkowego na chwilę przed posiłkami.

Zdrowe tłuszcze

Wbrew pozorom proces odchudzania mogą również wspierać niektóre tłuszcze. Zdrowe kwasy tłuszczowe znajdziemy w awokado czy orzechach. Pomimo, że są to produkty dosyć kaloryczne, warto po nie sięgać, ponieważ zapewniają uczucie sytości, sprzyjają też obniżaniu poziomu złego cholesterolu. Trzeba jednak pamiętać, aby nie przesadzić z ich ilością. Również solone orzeszki nie są najlepszym wyborem.

Nasiona

Nasiona takie jak amarantus czy chia nazywane są superfood ze względu na swoje niezwykle cenne właściwości. Są bogate w składniki odżywcze, witaminy i minerały, a dodatkowo wspierają metabolizm i redukcję tkanki tłuszczowej. Doskonałym źródłem błonnika, wspierającym pracę jelit są również pestki dyni.

Grejpfruty

Grejpfruty to jedne z najczęściej polecanych owoców wspierających odchudzanie. Zapewniają one szybkie uczucie sytości, przy niewielkiej ilości kalorii. Warto je zjadać razem z białą błonką, ponieważ to właśnie w niej kryją się cenne składniki. Grejpfruty pomagają usunąć z organizmu tłuszcz i zapobiegają wchłanianiu nowego.

Wymienione pokarmy nie tylko mogą przyczynić się do poprawy naszej sylwetki, ale przede wszystkim są one zdrowe i korzystne dla organizmu. Włączenie ich do codziennej diety na pewno wyjdzie nam na dobre, niezależnie od tego czy aktualnie się odchudzamy czy nie.