fit.pl mobile logo

Jedz zdrowo i świadomie!

Na przestrzeni lat nasza wiedza na temat zdrowego odżywiania zdecydowanie się pogłębia. Obecnie, przed zakupem danych produktów spożywczych coraz częściej spoglądamy na skład oraz wartości odżywcze. Odrzucamy produkty powstałe ze sztucznych barwników, zawierające szkodliwe konserwanty czy tony cukru. Czym kierować się przy wyborze zdrowych produktów? Dowiedzmy się!

Jak przygotować się do zakupów?

Bardzo ważną zasadą jaką powinniśmy się trzymać jest fakt, by wybierać się na zakupy spożywcze, gdy jesteśmy najedzeni. Właśnie wtedy będziemy mogli na spokojnie wybrać to, co będzie dobre dla naszego zdrowia, nie kierując się potrzebą zapewnienia sytości. W momencie, kiedy będziemy robić zakupy na czczo, nie kupimy tego co jest naprawdę wartościowe i dobre dla naszego organizmu, ale to, co w szybki sposób zniweluje głód lub produkty, które pamiętamy z reklam. Dla dobrej organizacji zakupów, powinniśmy sporządzić listę potrzebnych nam składników. Dzięki temu, w sklepie, będzie nam zdecydowanie łatwiej i szybciej podejmować decyzję.

Czytaj skład!

Wybierając zdrowe produkty, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na ich jakość zdrowotną, czyli to, ile zawierają w sobie białka, tłuszczu, węglowodanów czy cukrów prostych. Ważna jest także wartość odżywcza, tzw. kaloryczność. Tutaj szczególną uwagę zwracają sportowcy, kontrolujący ilość spożywanych kalorii. Przeważnie wartość podana na opakowaniu dotyczy 100g tego produktu. Pamiętajmy o tym, by uniknąć błędnego oszacowania kalorii. Kolejnym ważnym krokiem będzie sprawdzenie terminu przydatności do spożycia. W zależności o tego jaki produkt planujemy kupić, zwróćmy uwagę na sposób jego przechowywania. Może on wpłynąć na świeżość produktu. W szczególności tyczy się to wyrobów mlecznych.

Powinniśmy także wyrobić w sobie nawyk wybierania zdrowych zamienników. Zamiast sięgnąć po słodycze czy przekąski, skierujmy się do alejki, w której znajdziemy sezonowe owoce i warzywa. Tyczy się to również napojów – odpuśćmy przepełnione cukrem, słodkie soki na rzecz wody nisko- lub wysokozmineralizowanej. Nasz organizm odwdzięczy nam się za to.

Najlepsze produkty

Coraz więcej firm ma w swojej ofercie produkty, które cechuje tzw. „czysta etykieta” – nie zawierają one zbędnych i szkodliwych substancji. Jedną z nich jest marka Mixit, która od 10 lat dba o nas, produkując zdrowe produkty spożywcze. W ich asortymencie znajdziemy mieszanki musli, batony o nienagannym składzie, pasty kanapkowe czy mixy orzeszków. Wszystkie produkty zawierają najlepsze składniki, które nie tylko pysznie smakują, ale przede wszystkim są zdrowe. Z okazji swojego jubileuszu, marka wypuściła na rynek specjalną limitowaną edycję – Jubileuszowy Mix. To połączenie najchętniej wybieranych składników oraz zupełnych nowości oferowanych przez firmę. Zdrowy mix chrupek ze słonym karmelem, suszonych mrozem malin, truskawek, bananów w kombinacji z jagodami w gorzkiej czekoladzie, orzechami nerkowca, kokosem i chrupiącą podstawą zapewni rozkosz naszemu podniebieniu. Wystarczy dodać do mieszanki ulubione mleko lub jogurt – i pyszny zdrowy posiłek gotowy!

Teraz, gdy już wiemy czym kierować się przy wyborze artykułów spożywczych, możemy spokojnie zabrać się do zakupów. I pamiętajmy – zdrowe produkty, to pyszne produkty o dobrym składzie.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl