fit.pl mobile logo

Strategia na podtrzymanie zgrabnej sylwetki

Wiele osób marzy o pięknej sylwetce, nienagannej sprawności fizycznej i atrakcyjnej sylwetce. Ciężko to osiągnąć, prowadząc zabiegany tryb życia, w którym trudno wygospodarować czas tylko dla siebie. A jeżeli już uda się uzyskać zadowalający efekt, łatwo to zaprzepaścić. Poznaj nasz sposób na zgrabne ciało w smacznym wydaniu

Poranne rytuały

Bardzo wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia bez filiżanki kawy. Jeżeli nie jesteś w stanie wykluczyć jej z porannego rytuału, to warto zrezygnować choć ze słodzenia jej cukrem. Takie połączenie obciąża system trawienny i nie sprzyja utrzymaniu zgrabnej sylwetki. Śmiało możesz jednak sięgnąć po miód czy ksylitol. To zdecydowanie zdrowszy sposób na dosłodzenie naszej małej czarnej. Alternatywnym rozwiązaniem - jeżeli zależy nam na pobudzeniu się - może być picie zielonej herbaty. Zawarta w niej teina – w porównaniu do kofeiny działa łagodniej i dłużej a jej spadek nie jest odczuwalny zbyt gwałtownie. Optymalnym i szybkim rozwiązaniem będzie też wypicie szklanki wody z dodatkiem cytryny – pobudzi to metabolizm do prawidłowego funkcjonowania. Zdrowych rozwiązań jest naprawdę sporo. Wystarczy wybrać to najlepsze dla siebie.

Najlepszy sposób na rozpoczęcie dnia

Śniadanie jest z pewnością najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Jego brak powoduje, że można czuć się osłabionym, mieć trudności z koncentracją. O poranku każda ekstra minuta snu jest na wagę złota, a to sprawia, że niektórzy rezygnują z jedzenia śniadania lub jedzą cokolwiek w pośpiechu. Jest to ogromny błąd, za który płaci się nie tylko złym samopoczuciem, ale także ucierpi na tym sylwetka. Niejedzenie śniadań sprawia, że organizm oszczędza energię i spowalnia metabolizm. Posiłki są trawione coraz wolniej a dostarczone kalorie zamiast być zużywane na bieżąco, magazynują się w postaci tłuszczu – więc sprzyja to tyciu. Dlatego codziennie przed wyjściem z domu warto wygospodarować chwilę, na to by zjeść coś pożywnego – co dostarczy nam energii do działania. Czy odpowiednie na pierwszy posiłek będą pączki, babeczki lub drożdżówki? Absolutnie nie. Nie zawierają w swoim składzie żadnych wartości odżywczych, lecz tzw. „puste kalorie”. Wpłyną jedynie negatywnie na sylwetkę, poza tym mogą być przytłaczające dla żołądka na czczo. Poczucie najedzenia po nich jest krótkotrwałe – a zawarty w nich cukier bardzo szybko się wchłania i równie drastycznie spada, powodując uczucie zmęczenia.

mixit2

Szybkie i pożywne rozwiązanie

Najlepiej będzie wybrać coś lekkiego, smacznego i czego przygotowanie zajmie nam tylko chwilę – co jest niezwykle istotne w codziennym, porannym pośpiechu. Świetną opcją są różnorodne płatki, z których każdy łasuch znajdzie te idealne dla siebie. Wakacyjną nowością są płatki marki Mixit „Do kąpielówek” – dostępne w dwóch wersjach – z dodatkiem i bez dodatku glutenu dla osób chorych na celiakię. W mieszance znajdują się płatki owsiane, które są pożywne i sycące. Dodane chipsy ryżowe, gryczane, płatki kukurydziane i kokosowe, nadają chrupkości i wzbogacają posiłek o wyjątkowy smak oraz żelazo i błonnik niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Wersja z dodatkiem glutenu zastąpiła słodzoną żurawinę - czarną porzeczką. Cały mix jest po brzegi naładowany owocami suszonej papai, liofilizowanej czarnej porzeczki, truskawki, maliny, które zawierają moc witamin A, B, B2, C, B6, D, E, K.  Całość jest naturalnie słodka mimo tego, że produkt nie zawiera ani grama cukru! Ma bardzo przejrzysty skład, w którym nie znajdziemy konserwantów i sztucznych barwników.

Teraz poranny posiłek będzie można skomponować bardzo szybko – jedynie z dodatkiem mleka lub wody. Wystarczy zalać wybrane płatki i jedzenie gotowe.

Zrób coś dla siebie

Kilka zmian w jadłospisie warto przemienić w stałe nawyki. Twoje ciało lekko je zniesie a sylwetka będzie wdzięczna. Wtedy bez obaw będziemy mogli rozebrać się do kąpielówek i kostiumów – i w pełni korzystać z uroków lata.

PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl