fit.pl mobile logo

Port De Bras

Relaksujący trening, spokojna muzyka i perfekcyjnie wykonywane ruchy ciała ułożone w piękną choreografię. Tak w skrócie można zdefiniować Port De Bras
- Port De Bras jest treningiem opartym na balecie i na klasycznych formach typu pilates i joga. Jest to bardzo popularna forma w Czechach i we Włoszech. Do Polski dopiero wchodzi – powiedziała nam Marta Wawszczyk, która poprowadziła zajęcia Port De Bras podczas Międzynarodowej Konwencji FitStyle Summer.Port De Bras jest to termin pochodzący z tańca klasycznego oznaczający przede wszystkim pracę rąk, wymaga dużo wysiłku jak również koncentracji. Ręce dzięki poprawnym ćwiczeniom nabierają piękności w liniach, odpowiednich mięśni i koordynacji. Nadają tańcowi harmonii i płynności podczas zmian póz i ruchów. Głowa, ekspresja, korpus dodatkowo nadają ruchom rąk elegancji i gracji.

PortDeBras jest dziełem dwóch osobowości świata fitness: Vladimira Snezhika i Julio Papi'ego. Innowacyjna forma zajęć powstała raptem kilka lat temu (w 2006 roku), ale zdążyła podbić serca ludzi w wielu krajach, od Japonii po Hiszpanię.

Istota tego treningu polega na wykonywaniu perfekcyjnych ruchów, zachowując przy tym zasady choreografii. To taniec połączony z elementami baletu, któremu powinna towarzyszyć harmonia i skupienie.

- Port De Bras pięknie sprzedaje się na zajęciach fitness, gdyż teraz każdy z nas potrzebuje pracować nie tylko nad ciałem, ale również nad duchem. Nie potrzebujemy teraz męczyć głowy, ale chcemy zmęczyć ciało. Przy muzyce relaksującej, przy chill oucie możemy pięknie odpoczywać, pięknie relaksować umysł. Przy okazji możemy również rzeźbić ciało. – dodała Marta.

Na takie zajęcia może chodzić właściwie każdy bez względu na wiek, wagę, czy poziom kondycji. To trening zwłaszcza dla kobiet, gdyż ruchy wykonywane podczas zajęć są bardzo kobiece. Jak określa go Marta Wawszczyk to trening bardzo seksowny.Z racji, że jest to połączenie baletu, jogi, pilatesu i balansu, możesz liczyć na ciekawe efekty takiego treningu. Przy regularnym uczestnictwie w zajęciach Port De Bras, szybko nauczysz się lekkości poruszania, a także wysmuklisz i ujędrnisz całe ciało... A to wszystko w pięknym i eleganckim stylu.

Jak dodaje Marta, Port De Bras to trening dla wszystkich. Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania tych ćwiczeń, nie trzeba mieć żadnej kondycji. Również wcześniej nie trzeba mieć styczności z tańcem, gdyż trening to tak naprawdę naśladowanie ruchów.

- Myślę, że Port De Bras stanie się w Polce wkrótce popularne. To wszystko zależy tak naprawdę od instruktora. Jeśli pociągnie za sobą grupę, jeśli sprzeda tę formę zajęć, a kobiety zakochają się w tym zajęciach to na pewno się przyjmie. – przewiduje przyszłość Port De Bras Marta. – Ja prowadzę te zajęcia u siebie w klubie, oczywiście nie jest to forma jeszcze tak popularna jak joga i pilates, ale ma swoją stałą grupę fanów, która się powiększa. – dodała Marta.www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl