fit.pl mobile logo

Rowerem po sukces

Wiele osób korzystając ze sprzyjających temperatur za oknem w trosce o swoją formę wsiada na rower.
Dwa kółka w ostatnich latach, zyskują coraz większą popularność. Dzieje się tak m.in. dzięki sukcesom naszych kolarzy, Rafała Majki i Michała Kwiatkowskiego, których sylwetki postaramy się dziś przybliżyć.

Rafał Majka - góral światowej klasy


Niespełna 26 letni kolarz przyszedł na świat w małopolskich Zegartowicach 12 września 1989 roku. Swoją przygodę ze ściganiem szorowym rozpoczął w krakowskim klubie WLKS Krakus Swoszowice, którego jest wychowankiem. Kolejnym etapem kariery były przenosiny do skandynawskiej ekipy Saxo Bank na początku 2011 roku. Obecnie Rafał reprezentuje barwy grupy Tinkoff-Saxo, gdzie jego kolegami są takie gwiazdy światowego kolarstwa jak Włoch Ivan Basso, Hiszpan Alberto Contador czy doskonale znany ze świetnych występów w Tour de Pologne, Słowak Peter Sagan. Majka ma za sobą udane starty we wszystkich wielkich tourach (Tour de France, Giro d`Italia, Vuelta Espana) oraz kilku wyścigach niższych kategorii. Do jego największych sukcesów należy zaliczyć zeszłoroczny triumf w Tour de Pologne, okraszony zwycięstwami na bardzo wymagających górskich etapach (5 i 6). Warto dodać, że Majka przerwał dominację zagranicznych zawodników na polskich szosach gdyż poprzednim z biało-czerwonych kolarzy, mogącym się pochwalić zwycięstwem w "tourze" jest Cezary Zamana, triumfator z 2003 roku. Fakt, że Rafał doskonale czuje się na górskich etapach najlepiej potwierdza zeszłoroczne pierwsze miejsce w klasyfikacji górskiej Tour de France połączone ze zwycięstwami na 14 i 17 etapie. Do tego należy dopisać wygrany w fenomenalnym stylu tegoroczny 11 etap "wielkiej pętli" oraz miejsca w pierwszej dziesiątce w klasyfikacji generalne Giro d`Italia w 2013 i 2014 roku. Pomimo tylu udanych startów Rafał, cały czas zalicza się do grona młodych zawodników i w przyszłości z pewnością niejednokrotnie będziemy świętować jego sukcesy. Terminy rozgrywania najbliższych etapów wielkich wyścigów z udziałem Polaków można znaleźć na www.totolotek.pl
 

Michał Kwiatkowski - mistrz świata


Drugim z naszych eksportowych asów jest rok młodszy od Rafała Majki i urodził się 2 czerwca 1990 w Chełmży (województwo kujawsko-pomorskie). Kwiatkowski jest wychowankiem TKK Pacific Toruń, a drogę do wielkiej międzynarodowej kariery zaczynał w 2001 roku swojej rodzinnej miejscowości Działyń i miejscowym klubie Warta. Talent i ciężka praca sprawiły, że liczne sukcesy juniorskie udało się powtórzyć już w kategorii seniorów. Jednym z nich było wywalczenie ze swoją obecną drużyną - Etixx Quick-Step, mistrzostwa świata w jeździe drużynowej na czas we Florencji w 2013 roku. Kolejny rok to następne medale mistrzostw świata w kolarstwie. Tym razem w hiszpańskiej Ponferradzie wywalczył złoty medal w wyścigu ze startu wspólnego, zostając tym samym pierwszych w polskiej historii zawodowym mistrzem świata w kolarstwie szosowym. Do złota w barwach narodowych, Kwiatkowski podczas zeszłorocznej imprezy dołożył jeszcze brąz w jeździe drużynowej na czas (Quick-Step). W tym roku Michał też nie próżnuje i jest niezwykle aktywny podczas trwającego Tour de France. Przed startem we Francji Kwiatkowski zdążył w tym roku zając drugiem miejsce w Paryż-Nicea oraz Volta ao Agarve. Nie pozostaje nam nic innego jak trzymać kciuki za kolejne znakomite występy naszych mistrzów i podobnie jak oni, szlifować swą formę.
 


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl