ASICS GEL-KAYANO 31 - komfort, styl i niezrównana jakość na każdym kroku

Buty ASICS GEL-KAYANO 31 to najnowsza odsłona popularnej serii obuwia biegowego, która zyskała uznanie wśród biegaczy na całym świecie. Po kilku tygodniach intensywnego użytkowania chciałbym podzielić się moimi pozytywnymi wrażeniami z testów tego modelu.
2024-06-18 13:16
Udostępnij
ASICS GEL-KAYANO 31 - komfort, styl i niezrównana jakość na każdym kroku

Design i wygląd

Pierwsze, co przykuło moją uwagę, to nowoczesny i stylowy design butów. ASICS GEL-KAYANO 31 prezentują się wyjątkowo dobrze – zarówno kolorystyka, jak i detale wykończenia sprawiają, że buty wyglądają bardzo atrakcyjnie. Jestem pod wrażeniem dbałości o szczegóły, które nadają butom elegancki, a zarazem sportowy charakter.

Model Asics Kayano 31 został wyposażony w nową, siateczkową cholewkę, która zapewnia lepszą wentylację, dzięki czemu stopy pozostają chłodne nawet na dłuższych dystansach. Materiał jest bardziej elastyczny, co zwiększa swobodę ruchu i komfort noszenia. Nowo zaprojektowany dzianinowy kołnierz oraz uchwyt ułatwiają zakładanie i zdejmowanie butów. Nowy design zapewnia lepszą wentylację, co jest bardzo ważne podczas biegania w trakcie cieplejszych dni.

Komfort użytkowania

Jednym z najważniejszych aspektów, który sprawił, że zakochałem się w tych butach, jest komfort użytkowania. System amortyzacji GEL w połączeniu z technologią FlyteFoam sprawia, że każdy krok jest miękki i sprężysty. Dzięki temu nawet podczas długich biegów moje stopy pozostają w pełni wygodne. Wkładka Ortholite dodatkowo podnosi komfort, zapewniając doskonałe wsparcie i wentylację.

asics2

Amortyzacja FF BLAST PLUS ECO, wykonana z około 20% składników pochodzenia biologicznego, zapewnia wyjątkową miękkość przy każdym kroku. Jak w poprzednich modelach, buty wyposażono w system 4D GUIDANCE SYSTEM, który został udoskonalony dzięki testom i badaniom. System ten współpracuje z naturalnym ruchem ciała, oferując adaptacyjną stabilizację i zaawansowaną dynamikę. Technologia PureGEL w tylnej części buta gwarantuje lekką amortyzację oraz płynne przejścia i łagodne lądowanie. Dodatkowo, wkładka wewnętrzna OrthoLite X-55 zwiększa komfort i skutecznie odprowadza wilgoć. Amortyzacja FF BLAST PLUS ECO, wykonana z około 20% składników pochodzenia biologicznego, zapewnia wyjątkową miękkość przy każdym kroku. Jak w poprzednich modelach, buty wyposażono w system 4D GUIDANCE SYSTEM, który został udoskonalony dzięki testom i badaniom. System ten współpracuje z naturalnym ruchem ciała, oferując adaptacyjną stabilizację i zaawansowaną dynamikę. Technologia PureGEL w tylnej części buta gwarantuje lekką amortyzację oraz płynne przejścia i łagodne lądowanie. Dodatkowo wkładka wewnętrzna OrthoLite X-55 zwiększa komfort i skutecznie odprowadza wilgoć.

Model Asics Kayano 31 otrzymał pieczęć akceptacji Amerykańskiego Stowarzyszenia Medycyny Podiatrycznej (APMA), co stanowi istotny krok w kierunku promowania zdrowia stóp. Oznacza to, że ten model został skrupulatnie oceniony przez komisję podologów – specjalistów w dziedzinie zdrowia stóp, kostek i nóg – i uznany za korzystny dla zdrowia stóp. Komisja przeanalizowała różne aspekty buta, takie jak bezpieczeństwo, kontrola jakości oraz inne istotne dane, aby upewnić się, że produkt jest bezpieczny i wspiera zdrowie użytkowników.

asics

Stabilność i wsparcie

ASICS GEL-KAYANO 31 oferują niezrównaną stabilność, co jest istotne dla biegaczy z tendencją do nadpronacji. Technologia Dynamic DuoMax System skutecznie wspiera łuk stopy, zapobiegając nadmiernemu przewracaniu się stopy do wewnątrz. To uczucie bezpieczeństwa i stabilności podczas biegu naprawdę mnie zaskoczyło i jest jednym z głównych powodów, dla których tak bardzo polubiłem te buty.

Trwałość i jakość wykonania

Kolejnym aspektem, który przypadł mi do gustu, jest jakość wykonania i trwałość butów. Po kilku tygodniach intensywnego użytkowania ASICS GEL-KAYANO 31 wciąż wyglądają jak nowe. Materiały użyte do produkcji są wysokiej jakości, co zapewnia długowieczność butów, a solidna konstrukcja sprawia, że czuję się pewnie na każdej nawierzchni.

0527AsicsGelKayano003

ASICS GEL-KAYANO 31 - zalety

 

  • Lepsza wentylacja: Nowa, siateczkowa cholewka zapewnia lepszą wentylację, utrzymując stopy chłodne podczas dłuższych biegów.
  • Elastyczność i komfort: Zwiększona elastyczność materiału cholewki zapewnia większą swobodę ruchu i maksymalny komfort noszenia.
  • Łatwość zakładania i zdejmowania: Nowy dzianinowy kołnierz oraz uchwyt ułatwiają zakładanie i zdejmowanie butów.
  • Ekologiczna amortyzacja: FF BLAST PLUS ECO wykonana z około 20% składników pochodzenia biologicznego, oferuje wyjątkową miękkość i komfort na każdym kroku.
  • Adaptacyjna stabilizacja: System 4D GUIDANCE współpracuje z naturalnym ruchem ciała, zapewniając adaptacyjną stabilizację i zaawansowaną dynamikę.
  • Technologia PureGEL: Znajdująca się w tylnej części buta, gwarantuje lekką amortyzację oraz płynniejsze przejścia i łagodne lądowanie.
  • Wysoki komfort: Wkładka wewnętrzna OrthoLite X-55 zwiększa komfort noszenia i efektywnie odprowadza wilgoć.
  • Stabilność i przyczepność: Unowocześniona podeszwa zewnętrzna z gumowym bieżnikiem HYBRID ASICSGRIP zapewnia lepszą stabilność oraz przyczepność podczas biegu.

Ocena: 10/10

 

ASICS GEL-KAYANO 31 to buty, które zdecydowanie spełniły moje oczekiwania. Stylowy design, wyjątkowy komfort, doskonała stabilność oraz wysoka jakość wykonania sprawiają, że jest to model, który mogę polecić każdemu biegaczowi. Jeśli szukasz butów, które nie tylko dobrze wyglądają, ale przede wszystkim oferują niezrównany komfort i wsparcie, ASICS GEL-KAYANO 31 są idealnym wyborem.