fit.pl mobile logo

Runmageddon po raz pierwszy na pustyni!

W najbliższy weekend największy w Polsce cykl biegów przez przeszkody Runmageddon zawita na Śląsk po raz czwarty. Tym razem jednak zamiast biegu w klimacie górniczych hałd, uczestnicy rywalizować będą w Dąbrowie Górniczej na Pustyni Błędowskiej. Ponad 3,5 tysiąca zawodników z całej Polski będzie miało podwójną frajdę, gdyż organizatorzy przygotowali dla nich biegi w dwóch formułach. W sobotę na 6 kilometrową trasę wyruszą uczestnicy Runmageddonu Rekrut, natomiast niedziela przewidziana jest na rywalizację w Runmageddonie Hardcore, gdzie do pokonania będzie dystans ponad 21 kilometrów w ciężkich, pustynnych warunkach 


Uczestnicy Runmageddonu rywalizowali już w górach, w morzu, na torach wyścigów konnych czy kopalnianych hałdach, tym razem areną zmagań fanów biegów przeszkodowych będzie pustynia! W najbliższy weekend ponad 3,5 tysiąca zawodników rywalizować będzie w Dąbrowie Górniczej w dwóch formułach Runmageddonu. W sobotę ponad 2 tysiące uczestników stawi czoła 6 kilometrowej trasie i ponad 30 przeszkodom podczas Runmageddonu Rekrut, a w niedzielę na dystansie ponad 21 kilometrów z 70 przeszkodami w Runmageddonie Hardcore rywalizować będzie ponad 1,5 tysiąca osób. Prawdopodobnie padnie rekord liczby uczestników jeśli chodzi o ten poziom trudności. Obie edycje przebiegać będą przez ekstremalnie ciężki teren Pustyni Błędowskiej, na której została zrealizowana ekranizacja „Faraona” Bolesława Prusa.

Właśnie za względu na specyfikę terenu, na którym przyjdzie rywalizować uczestnikom Runmageddonu, ta edycja zapowiada się na iście morderczy bieg. Zwłaszcza formuła Hardcore będzie piekielnie ciężkim wyzwaniem, gdzie aż 15 kilometrów z 21 biec będzie przez ruchome piaski pustyni. Zważywszy na panujące ostatnio temperatury dobrą wiadomością dla zawodników może być fakt, że w tym terenie z oczywistych względów, mniejsza będzie liczba przeszkód wodnych.

Biegacze tradycyjnie już będą się czołgać, przenosić ciężary, wspinać na wysokie ściany, a brodzić będą tym razem w głębokim piachu. Na przeszkodzie mentalnej popisać się trzeba będzie dobrą pamięcią oraz umiejętnością szybkiego rozwiązywania matematycznych zadań. Na tych, którzy nie poradzą sobie z zadaniem czekać będzie wątpliwa przyjemność karnego ciągnięcia po piasku betonowej trylinki. Jak zawsze na Runmageddonie, tuż przed metą na wycieńczonych zawodników czekać będzie żywa przeszkoda.

Tym razem dostępu do mety strzec będą, jak to na pustyni, lwy. A konkretnie Gliwickie Lwy, czyli drużyna futbolu amerykańskiego – Gliwice Lions.

„Po raz czwarty już organizujemy Runmageddon na Śląsku, ale po raz pierwszy areną naszego biegu nie będą kopalniane hałdy. Tym razem zapraszamy zawodników do Dąbrowy Górniczej, gdzie na terenach Pustyni Błędowskiej przygotowaliśmy dla nich dwie trasy w formułach Rekrut oraz Hardcore. Sami jesteśmy bardzo ciekawi jak zawodnicy poradzą sobie z tym trudnym piaszczystym terenem. Bez wątpienia pokonanie pustyni i przygotowanych przeszkód nie będzie zadaniem łatwym. Jak zwykle jednak przy biegach ekstremalnych, o sukcesie nie zadecyduje przygotowanie fizyczne a charakter, silna psychika i umiejętność współpracy na trasie. Do Dąbrowy Górniczej przyjedzie w ten weekend ponad 3,5 tysiąca zawodników z całej Polski, a nas cieszy rekordowa frekwencja podczas jednej z najtrudniejszych formuł Runmageddonu. W Hardcorze wystartuje ponad 1,5 tysiąca uczestników, co pokazuje, że coraz więcej zawodników po pokonaniu lżejszych edycji, wciąż podnosi sobie poprzeczkę i przesuwa granicę swojej wytrzymałości.” – powiedział Bartosz Galiński, Dyrektor Marketingu Runmageddonu.

Runmageddon Silesia to już ostatni akord przed zbliżającymi się I Mistrzostwami Polski Biegów Przeszkodowych, które zostaną rozegrane już 6 listopada, podczas Finału Ligi Runmageddonu w Poznaniu.

Runmageddon to świetna zabawa dla twardzieli, ale i dla dzieci. A ponieważ organizatorzy twierdzą, że dzieci dzielą się na czyste oraz brudne i szczęśliwe, przygotowali więc również wersję Runmageddonu dla najmłodszych. Na dzieci w wieku od 4 do 11 lat czeka trasa o długości około 1 km, a na niej 10 przeszkód - ubaw i błoto po pachy, a szeroki uśmiech gwarantowany! Rywalizacja najmłodszych toczyć się będzie w godzinach od 10:15 do 13:15. Wszyscy chętni mogą zgłosić swoją pociechę do biegu za pomocą strony www.runmageddon.pl lub bezpośrednio na miejscu w strefie KIDS znajdującej się obok Biura Zawodów.

Biuro zawodów obu edycji Runmageddon Silesia będzie mieściło się na Eurocampingu przy ul. Żołnierskiej 130 w Dąbrowie Górniczej.

fot. BikeLife

www.fit.pl


PODZIEL SIĘ Z INNYMI

Napisz komentarz...
Zaloguj przez Facebooka

Prywatność
Polityka prywatności 

Redakcja
26-600 Radom
Ul. Okulickiego 39, IIP
TEL: 48 380 30 62 wew. 12
E-mail: biuro@portal.fit.pl

RODO

Szanowny Czytelniku!

Dbamy o bezpieczeństwo Twoich danych. Nie zmieniamy naszych uprawnień.

Od 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”).

W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.

O jakich danych mówimy?

Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Fit.pl Sp.z.o.o.. Dane osobowe niezbędne gromadzone przez serwis www.fit.pl są objęte ochroną danych osobowych: nie są i nie będą nikomu odsprzedawana ani udostępniane. W czasie korzystania z serwisu użytkownik może zostać poproszony o podanie niektórych swoich danych osobowych poprzez wypełnienie formularza, lub w inny sposób. Dane, które należy podać to w większości przypadków imię, nazwisko i adres e-mail.

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Administratorami Twoich danych będziemy my: Fit.pl Sp.z.o.o z siedzibą w Radomiu (dalej także będziemy używać skrótu „Fit.pl”) oraz nasi Zaufani partnerzy czyli podmioty niewchodzące w skład Fit.pl ale będące naszymi partnerami, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszych stronach, do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Dlaczego chcemy przetwarzać Twoje dane?

Przetwarzamy te dane w celach, aby:

  • dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań oraz do przeprowadzania konkursów z nagrodami,
  • zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,
  • pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań,
  • dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Pragniemy też wspomnieć, że na większości stron internetowych dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych parterów.

Jakie masz prawa w stosunku do Twoich danych?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo tutaj.

Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych?

Każde przetwarzanie Twoich danych musi być oparte na właściwej, zgodnej z obowiązującymi przepisami, podstawie prawnej. Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i udoskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie (tymi umowami są zazwyczaj regulaminy lub podobne dokumenty dostępne w usługach, z których korzystasz). Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. Przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych podmiotów trzecich będzie odbywać się na podstawie Twojej dobrowolnej zgody.

Dlatego też proszę zaznacz przycisk „zgadzam się” jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie, po 25 maja 2018 roku, Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez Ciebie z usług, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności Fit.pl, w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych) przez opisane wyżej Fit.pl oraz Zaufanych Partnerów. Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać korzystając z narzędzia dostępnego tutaj.

Zgadzam się
Nie teraz
fit.pl profil na Facebooku
fit.pl kanał na Youtube
Forum dyskusyjne fit.pl